04/12/2022
Emporio Armani - - - - - 72 -
Pharmaco Team - - - - - 48 -

Εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες για τους Emporio Armani

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση η Emporio Armani άφησε πίσω την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής επικρατώντας με 72-48 της Pharmaco TeamArmani αγχώθηκε μόνο στην πρώτη περίοδο και στη συνέχεια πάτησε γκάζι και δεν άφησε περιθώρια στην Pharmaco Team.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 8 – 5 στα πρώτα λεπτά, η Pharmaco Team απάντησε με σερί 10 -0 και στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου η Armani με δικό της 5 – 0 μείωσε στο καλάθι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έτρεξαν σερί 18 - 0 ξεφεύγοντας με 16 και στο ημίχρονο είχαν προβάδισμα 20 πόντων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στα όρια των 30 πόντων με τη Pharmaco Team να μειώνει στου 20 στο 30 λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 16 λίγο πριν τα μέσα της τελευταίας περιόδου, αλλά η Armani έκλεισε εντυπωσιακά το ματς φτάνοντας στο +24.

Πρώτος σκορερ των νικητών και Bettson Mvp ήταν ο Χρήστος Σταυρόπουλος με 27 πόντους και ακολούθησε ο Νίκος Σβίγγος με 20.

Για τη Pharmaco Team 15 πόντους είχε ο Μηλιάτης και από 12 οι Τσιτσικάος και Τσουκαλάς.

EMPORIO ARMANI (Νίκος Σβίγγος): Καραγιάννης, Σβίγγος 20, Πατούλας 6, Τασιούλης 6(2),  Κοκοτός 4,  Τρίκας, Κατερινόπουλος 2, Μπαλωμένος 7(1), Σταυρόπουλος 27(4).

PHARMACO TEAM (Γιάννης Κονιδάρης): Σταμούλης , Τσιτσικάος 12(2), Χολής, Βάτσιος, Σωτηρόπουλος, Πανταζής, Παληγεώργος , Καρτσακλής 8, Αλιφέρης 1,  Μηλιάτης 15(3), Τσουκαλάς 12(2)

Τι μας άρεσε. Η παρουσία του Σταυρόπουλου έδωσε μεγάλη δύναμη στην Armani καθώς ο έμπειρος παίκτης βοήθησε σε όλα τα κομμάτια του παιχνιδιού.

Τι δεν μας άρεσε. Η απουσία του Κουδούνα και η μικρή συμμετοχή του Σωτηρόπουλου που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού δεν επέτρεψαν στην Pharmaco Team να πάρει παιχνίδι κοντά στο καλάθι και μοιραία ήρθε η ήττα με μεγάλη διαφορά.