14/02/2024
Rookie Balboa 15 18 20 17 - 70 -
Yugoπλάστιγγα 24 17 30 22 - 93 -

Εντυπωσιακή νίκη για τους Yugoπλάστιγγα!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν γεμάτο δράση και εντυπωσιακά στιγμιότυπα. Οι δύο ομάδες μπήκαν στο γήπεδο με πολλή ενέργεια και αποφασιστικότητα. Οι Rookie, με τους Ελοβάρη και Πουρνάρη να ηγούνται, προσπάθησαν να δημιουργήσουν προβάδισμα, αλλά οι Yugoπλάστιγγα απάντησαν με δυναμικά σουτ και επιθετικές επιθέσεις. Ο αγώνας ξεκίνησε με το σκορ να δείχνει 15-24 υπέρ των Yugoπλάστιγγα.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Rookie αντέδρασαν με αποφασιστικότητα. Οι Ελοβάρης και Πουρνάρης έδειξαν τις δεξιότητές τους στην επίθεση και την άμυνα, καθιστώντας το παιχνίδι πιο ανταγωνιστικό. Παρόλο που οι Yugoπλάστιγγα παρέμειναν μπροστά στο σκορ, οι Rookie μείωσαν τη διαφορά και απέδειξαν ότι δεν πρόκειται να εγκαταλείψουν εύκολα. Το ημίχρονο έφτασε με το σκορ να δείχνει 33-41 υπέρ των Yugoπλάστιγγα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Yugoπλάστιγγα κυριάρχησαν αποφασιστικά. Οι Κεσίδης, Γιάνναρος και Στέφας έδειξαν την ταχύτητα, την τεχνική και την αποφασιστικότητά τους. Με επιθετικές προσπάθειες και ακριβή σουτ, οι Yugoπλάστιγγα διατήρησαν και διεύρυναν το προβάδισμά τους. Οι Rookie προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η υπεροχή των Yugoπλάστιγγα ήταν αδιαμφισβήτητη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 53-71 υπέρ των Yugoπλάστιγγα.

Καθώς ολοκληρώθηκε το τελευταίο δεκάλεπτο, η κυριαρχία των Yugoπλάστιγγα ήταν αναμφισβήτητη. Οι Κεσίδης, Γιάνναρος και Στέφας συνέχισαν να επιδεικνύουν τις ικανότητές τους στο γήπεδο, ενώ η ομάδα τους λειτούργησε σαν συντονισμένη μονάδα. Παρά τις προσπάθειες των Rookie, οι Yugoπλάστιγγα κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να εξασφαλίσουν μια εντυπωσιακή νίκη. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ να δείχνει 70-93 υπέρ των Yugoπλάστιγγα.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Κεσίδης ο οποίος πέτυχε 34 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Balboa είναι ο Στάυρος Ελοβάρης ο οποίος έβαλε 29 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Rookie Balboa: Χρυσοβιτσάνος 4 , Πουρνάρης 21 (1) , Ελοβάρης 29 (1) , Δούζης Γ. 8 , Δούζης Θ. , Κατσαράκης 5 (1) , Μάνος 3

Yugoπλάστιγγα: Κεσίδης 34 (5) , Βαλκούμας 2 , Καπετάνιος 8 , Κουμάλας 4 , Στέφας 12 , Γιάνναρος 21 (4) , Αρσένης 12 (2)