25/09/2023
Atlanta Socks 25 21 19 15 - 80 -
Mammoth 7 13 11 20 - 51 -

Εντυπωσιακή πρώτη εμφάνιση των Atlanta Socks!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα χαρακτηρίστηκε από την εντυπωσιακή απόδοση των Atlanta Socks. Οι παίκτες τους, Κυριακού, Βορνίτης και Βούλγαρης, έπαιξαν με εξαιρετική συνεννόηση και ακρίβεια, κερδίζοντας το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 25-7. Η αμυντική τους στρατηγική και η δυναμική τους επίθεση αποδείχθηκαν ανυπέρβλητες.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε η ανωτερότητα των Atlanta Socks. Οι παίκτες τους συνέχισαν να επιδεικνύουν την εξαιρετική τους απόδοση, αυξάνοντας τη διαφορά στο σκορ. Οι Mammoth προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η διαφορά έγινε ανυπέρβλητη, με το σκορ να είναι 46-20 στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο υπήρξε μια ελαφρά αντίσταση από την πλευρά των Mammoth. Οι παίκτες Μακρής και Βασιλειάδης, προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, μειώνοντας τη διαφορά στο σκορ, αλλά οι Atlanta Socks διατήρησαν τον έλεγχο, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 65-31 πλέον οι Mammoth χρειαζόντουσαν μόνο ένα θαύμα.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την επικράτηση των Atlanta Socks με σκορ 80-51. Οι επιδόσεις των Κυριακού, Βορνίτη και Βούλγαρη αποτέλεσαν το κλειδί για την εντυπωσιακή νίκη της ομάδας τους, ενώ οι Mammoth προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά δεν κατάφεραν να ανταγωνιστούν την ανωτερότητα των αντιπάλων τους.

MVP του αγώνα είναι ο Νίκος Βορνίτης ο οποίος πέτυχε Double Double με 16 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Ο καλύτερος παίχτης για τους Mammoth είναι ο Βασίλης Καραγκούνης ο οποίος παραλίγο να πετύχει Double Double καθώς είχε 8 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης 6 , Βούλγαρης Σω. 10 (2) , Τεμέλκου 6 (2) , Εμμανουήλ 5 (1) , Βούλγαρης Στ. 6 (2) , Βορνίτης 16 , Γκιόκας 5 (1) , Κυριακού 17 (1) , Λογοθέτης 9 (1)

Mammoth: Κουρτίδης 2 , Χαλκιαδάκης , Καραβοκύρης 4 , Βασιλειάδης 17 (1) , Μακρής 14 (4) , Καραγκούνης 8 , Νικολαΐδης 6 , Φαράντος