07/11/2021
Above The Rim 13 10 14 24 - 61 -
Άξονας BC 24 34 29 23 - 110 -

Εντυπωσιακή νίκη για τον Άξονα!

Μια πολύ εύκολη νίκη πέτυχε ο Άξονας αντιμετωπίζοντας τους πολύ μαχητικούς Above The Rim.

Οι νικητές μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό. Τραχανέλλης και Ερμείδης βομβάρδισαν το καλάθι των αντιπάλων. Στην αντίπερα όχθη, Παπίας και Παπαιωάννου σκόραραν τους περισσότερους για την ομάδα τους που όμως στο τέλος του δεκαλέπτου βρέθηκε να χάνει. Σκορ περιόδου 13-24.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, Παπίας και Παπαιωάννου συνέχισαν να βοηθούν στο σκοράρισμα για τους Above, όμως απέναντί τους βρήκαν τους άχαστους Ερμείδη και Αχτσή. Έτσι η περίοδος έκλεισε με σκορ 10-34.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν και πολλά. Τραχανέλλης, Ερμείδης και Αχτσής συνέχισαν να είναι τα επιθετικά υπερόπλα για την ομάδα τους. Από την άλλη, Χατζηεμμανουήλ και Ανδρεάδης προσπάθησαν, αλλά η διαφορά ολοένα και ανέβαινε. Σκορ περιόδου 14-29.

Η τελευταία περίοδος βρήκε νικήτρια στο επιμέρους σκορ την ομάδα των Above The Rim, αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για να τους δώσει τη νίκη. Έτσι το τελικό 61-110 ήταν μια μεγάλη και δίκαιη νίκη για την ομάδα του Άξονα.

Above The Rim: Ζανδές 14, Τζιούφας 3, Κύρκος 2, Παγώνης, Χατζηεμμανουήλ 18(1), Παπαιωάννου 8, Κατάκης 1, Ανδρεάδης 5(1), Παπίας 10(1).

Άξονας: Αχτσής 34(4), Ερμείδης 35(7), Σαρόγλου 4, Κυπριανίδης 10(1), Τραχανέλλης 18(6), Γκάτζιος, Μαργώνης 9(1)