04/02/2020
Reptors 22 7 13 14 - 56 -
Το Τρίτο Φύλο 16 11 11 9 - 47 -

Επαγγελματική νίκη για τους Toronto Rapetors!

Οι Toronto Rapetors πήραν αυτό που ήθελαν κόντρα στο αξιόμαχο Τρίτο Φύλο, αφού επιβλήθηκαν  με 56-47 και παραμένουν μία νίκη μακριά από την κορυφή του ομίλου.

Το πρώτο δεκάλεπτο, ήταν εντυπωσιακό ανάμεσα σε δύο ομάδες που ήθελαν να παίξουν το μπάσκετ τους. Οι Toronto Rapetors, ήταν λίγο πιο ουσιαστικοί και προηγήθηκαν με 22-16 με το τέλος της πρώτης περιόδου, χάρη στον Βαγγέλη Κορρέ που σημείωσε 8 πόντους. Για τους τυπικά φιλοξενούμενους, 6 πόντους με 2 τρίποντα έβαλε ο Τσανικίδης, ενώ 4 πόντους πρόσθεσε ο Παντελής.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε, με τις άμυνες να σφίγγουν για τα καλά. Αυτό αποτυπώνεται στο χαμηλό 9-7 που ήταν το σκορ της δεύτερης περιόδου, υπέρ του Τρίτου Φύλου. Καβαλιεράτος από τη μία με 4 πόντους και Κώστας Παπαγεωργίου από την άλλη με επίσης 5, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα. Το ημίχρονο έκλεισε στο 29-27 υπέρ των Rapetors!