29/01/2023
Beeranhas 22 11 12 15 - 60 -
Puronto Raptors 9 12 16 18 - 55 -

Έπαιξαν όσο έπρεπε τα Beeranhas!

Beeranhas και Puronto Raptors έλυσαν τις... διαφορές τους στο κλειστό του ΣΕΦ το βράδυ τις Κυριακής, με τα πρώτα να επικρατούν με το τελικό 60-55!

Ο Χαϊδάκης μπήκε... αλαφιασμένος στο παρκέ του ΣΕΦ και με 8 γρήγορους πόντους και τη βοήθεια του Τραϊφόρου έβαλε μπροστά τα Beeranhas, με τους Raptors να έχουν τον Κουλούρη και τον Μπελάλη ως κύριους εκφραστές των επιθέσεών τους, για το 22-9 πρώτου δεκαλέπτου.

Ο Βασιλακόπουλος από τα 6.75 (2) και ο Κουλούρης με ένα γκολ φάουλ έκαναν ένα σερί το οποίο ήταν απάντηση στα δύο απανωτά καλάθια των Τραϊφόρου και Αναγνωστόπουλου, με τη δεύτερη περίοδο να μας ανταμείβει και να κλείνει στο 33-21.

Ο Δαλιακόπουλος έκανε τα... δικά του και με όμορφες προσπάθειες, σωστές επιλογές και κρίσιμα καλάθια επανέφερε τους Raptors σε θέση διεκδίκησης της νίκης, μειώνοντας τη διαφορά (43-34) στα μέσα της τρίτης περιόδου, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν δείγματα των δυνατοτήτων τους, με το δεκάλεπτο να τους βρίσκει πίσω με 45-37.

Προσπάθησαν πάρα πολύ, έβαλαν κάποια κρίσιμα καλάθια και θέλησαν να γυρίσουν ξανά την αναμέτρηση αλλά γνώρισαν την ήττα οι Raptors, με τελικό σκορ 60-55 και σε εμάς να μένει μια ευχάριστη ανάμνηση από τις συγκινήσεις της αναμέτρησης!

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χρήστος Κύρκος με 10 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο. Από Raptors ξεχώρισε ο Θοδωρής ο Βασιλακόπουλος με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και ένα λάθος.

Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 15/36 δίποντα, 7/16 τρίποντα, 9/21 βολές, 27 ριμπάουντ,13 ασίστ, 9 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 8 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 13/33 δίποντα, 8/24 τρίποντα, 5/8 βολές, 34 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 6 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 8 λάθη.

Beeranhas (Χαϊδάκης): Μιχαηλίδης 6, Δέτσης 5, Χαϊδάκης 17, Τραϊφόρος 10, Κύρκος 10, Αναγνωστόπουλος 8, Βαλέντζης 3, Τζιφοπανόπουλος 1.

Puronto Raptors (Μένεγος): Κουλούρης 11, Μπελάλης 6, Λεμπιδάκης, Βασιλακόπουλος 18, Μιχαλίτσας, Γεωργάτης, Μένεγος 6, Κατσουράνης 2, Δαλιακόπουλος 5, Κατής 7.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα που είχε η αναμέτρηση!