04/03/2024
Πανικός BC 7 6 8 21 - 42 -
Brokers 19 9 23 21 - 72 -

Επέστρεψαν στις νίκες οι Brokers!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος δυναμικής αντιπαράθεσης. Οι Brokers εμφάνισαν εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματική επίθεση, ενώ οι παίκτες του Πανικού προσπάθησαν να αντιδράσουν. Οι Τσιρκινίδης και Βλάχος των Brokers έδειξαν το ταλέντο τους στο γήπεδο, ενώ οι Καραφώτης και Αντωνάκης από τον Πανικό προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Brokers να έχουν μια αισθητή διαφορά στο σκορ, με αποτέλεσμα 7-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Brokers συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους στο γήπεδο. Με τη συνεργασία των παικτών τους και την ομαδική προσέγγιση, κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Από την άλλη πλευρά, ο Πανικός προσπάθησε να αντισταθεί, αλλά η άμυνα των Brokers ήταν αυτή που καθόρισε την συνέχεια. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Brokers να διατηρούν το προβάδισμα, με σκορ 13-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Brokers συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και τις άμυνά τους να είναι αδιάπραγματες, επέτρεψαν στον Πανικό λίγες ευκαιρίες για αντίδραση. Οι Καραφώτης και Αντωνάκης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Brokers να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 21-51.

Διαδικαστικού χαρακτήρα το τέταρτο δεκάλεπτο επιβεβαίωσε την υπεροχή της ομάδας των Brokers. Παρά την προσπάθεια αντίστασης από τον Πανικό και τους κορυφαίους του παίχτες, οι Brokers συνέχισαν να πετυχαίνυον πόντους και να διατηρούν το προβάδισμά τους. Το τελικό σκορ 42-72 υπέρ των Brokers.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γρηγόριος Τσιρκινίδης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 17 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τον Πανικό είναι ο Κωνσταντίνος Καραφώτης ο οποίος έβαλε 19 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Πανικός BC: Αντωνάκης 13(1), Καρανάτσιος, Καραφώτης 19, Κοντόπουλος 2, Λεωνίδου 3(1), Τσάτσας 2, Τσελεκίδης, ΨοφογιώργοςΑθ., ΨοφογιώργοςΔ. 3

Brokers: Βλάχος 14(1), Ζαφείρης 6, Μαυρομανώλης 9(3), Μοσχάκης 2, Πεχλιβάνης 10, Τσιρκινίδης 17(2), Τσιταμπάνης 1, Χωρινός, Ψαρρόπουλος 13(3)