30/07/2021
Salo Nics 22 13 18 13 - 66 -
Valtons 29 21 19 19 - 88 -

Επέβαλλαν τον ρυθμό τους οι Valtons!

Στην πρώτη περίοδο οι Valtons ήταν πιο συγκεντρωμένοι και κατάφεραν να φτιάξουν μία μικρή διαφορά ασφαλείας εφτά πόντων. Ο Καλούτσικος πέτυχε 12 πόντους και ο Τασούδης οχτώ για τους φιλοξενούμενους. Για τους Salo Nics ο Προύσαλης πέτυχε 10 πόντους και ο Στεργιόγλου έξι διαμορφώνοντας το 22-29.

Στη δεύτερη περίοδο οι Valtons διατήρησαν την καλή αμυντική λειτουργία και τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 35-50. Ο Καλούτσικος είχε έξι πόντους πόντους και ο Πράντζος εφτά για τους Valtons, ενώ ο Γεωργακάκης πέτυχε έξι πόντους και ο Γεωργιάδης τέσσερις για τους Salo Nics.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τους Valtons να βρίσκουν λύσεις στα ξεσπάσματα των γηπεδούχων. Ο Αλεξανδρίδης πέτυχε έξι πόντους και ο Τασούδης έξι για τους φιλοξενούμενους. Ο Γεωργακάκης είχε 10 πόντους και ο Στεργιόγλου τέσσερις για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το 53-69.

Στην τέταρτη περίοδο οι Valtons συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και πήραν την νίκη με το τελικό σκορ να είναι 66-88. Ο Αλεξανδρίδης πέτυχε τέσσερις πόντους και οι Γκρεκίδης, Πράντζος, Μπακατσής και Τασούδης είχαν από τρείς για τους φιλοξενούμενους, ενώ για τους Salo Nics ο Γεωργακάκηε είχε εννέα πόντους.

Salo Nics: Τριανταφύλλου 6, Συνδικιώτης 2, Μαντζανάρης 2, Κεπαπτζόγλου 0, Προύσαλης 13 (2τρ.), Στεργιόγλου 12, Δημητριάδης 2, Κατσιάνης 0, Γεωργιάδης 4, Γεωργακάκης 25 (1τρ.)

Valtons: Πράτζος 13 (2τρ.), Γκρεκίδης 3 (1τρ.), Αλεξανδρίδης 17, Οικονόμου 8 (2τρ.), Μπακατσής 5 (1τρ.), Καλούτσικος 22, Τασούδης 18 (3τρ.), Τασκούδης 2

Τι μας άρεσε: Ο Καλούτσικος ήταν ασταμάτητος στην επίθεση τελειώνοντας το παιχνίδι με 22 πόντους προσφέροντας πολύ όμορφο θέαμα.