03/12/2023
Agrinio Cava Beers 7 14 20 19 - 60 -
Pharmaco Team 11 11 11 7 - 40 -

Έπιασαν τετράδα οι Agrinio Cava Beers

Οι Cava Beers προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά με 5 - 1, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έκαναν σερί 10 - 2 και πήραν διαφορά 4 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Με σερί 5 - 0 στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα, όμως η Pharmaco Team με σερί 8 - 0 προηγήθηκε με 7, για να κλείσει στο +1 το ημίχρονο.

Μέχρι τα μέσα της τρίτης περιόδου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στη συνέχεια οι Cava Beers με σερί 10 - 1 έκαναν το 31 - 32, 41 - 33 σκορ με το οποίο έκλεισε το δεκάλεπτο.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε στους γηπεδούχους που ξέφυγαν νωρίς με διψήφια διαφορά και στη συνέχεια μεγάλωναν την "απόσταση" φτάνοντας στο τελικό +20.

Πρώτος σκόρερ των νικητών και Betsson MVP του αγώνα ήταν ο Λευτέρης Αραχωβίτης με 12 πόντους.
Για τη Pharmaco Team πρώτος σκόρερ ήταν ο Γιώργος Γκρίζης με 14 πόντους.

Τι μας άρεσε. Οι πλήρεις Cava Beers έχουν επιλογές και βρίσκουν λύσεις στο παιχνίδι τους.

Τι δε μας άρεσε. Η Pharmaco Team έχει βασικές απουσίες και αυτό της στοιχίζει.

AGRINIO CAVA BEERS (Θανάσης Ζαμπάρας): Αραχωβίτης 12(3), Διαμάντης 4, Ζαρζανίκας 6(1), Ζαρκάδας 2, Καλλιακμάνης 9, Καραθανασόπουλος 4, Κολοβός 4(1), Κουβέλης 7(1), Παρθένης, Ρέντζιος 6(1), Ρηγογιάννης 6(1), Χαϊδής.

PHARMACO TEAM (Γιάννης Κονιδάρης): Αλιφέρης 5(1), Γκάτσης 7, Γκρίζης 14, Καρτσακλής 4(1), Κουτρουμάνος 4(1), Σταμούλης, Τσουκαλάς 6(2), Χολής.