25/05/2022
Pharmaco Team 12 17 13 19 - 61 -
Emporio Armani 20 20 20 16 - 76 -

Έπιασε δεκατριάρι η Emporio Armani

Τη 13η της νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η Emporio Armani επικρατώντας με 76 – 61 της Pharmaco Team.

Μέχρι τα μέσα της πρώτης περιόδου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα και έκλεισαν στο +8 το δεκάλεπτο.

Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας ξέφυγαν με 12 στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 6, όμως το ημίχρονο έκλεισε με διαφορά 11 πόντων για την Emporio Armani.

H Pharmaco Team μείωσε στους 6 στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου, όμως με σερί 18 – 3 οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 21, για να κλείσουν το δεκάλεπτο στο +18.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Emporio Armani έστειλε τη διαφορά μέχρι τους 23 πόντους και στη συνέχεια έριξε στροφές για το τελικό 61 – 76.

Πρώτος σκόρερ των νικητών και Betsson MVP του αγώνα ήταν ο Σταυρόπουλος με 25 πόντους, ο Τσιαμάκης πρόσθεσε 23 και ο Αγγέλης 13.

Πρώτος σκόρερ της Pharmaco Team και του αγώνα ήταν ο Τσιτσικάος με 29 πόντους και ακολούθησε ο Καρτσακλής με 10.

PHARMACO TEAM (Γιάννης Κονιδάρης): Τσιτσικάος 29(5), Χολής, Αναστασόπουλος 4, Κακαβούλας 9(1), Πανταζής, Σωτηρόπουλος 9(3), Καρτσακλής 10, Βάτσιος.
EMPORIO ARMANI (Ντίνος Τσιαμάκης): Τσιαμάκης 23(5), Σταυρόπουλος 25(1), Σβίγγος 4, Δάρλας 6, Αγγέλης 13, Τασιούλης 5(1), Καραγιάννης, Πατούλας.

Τι μας άρεσε. Οι δύο ομάδες έπαιξαν ελεύθερα και αυτό βοήθησε για να δούμε πολύ καλό παιχνίδι.
Τι δε μας άρεσε. Η Pharmaco Team έβρισκε τρόπους να πλησιάσει στο σκορ, αλλά έχανε πολύ γρήγορα στη συνέχεια το δρόμο προς το καλάθι.