29/11/2021
Λεγάμενοι BC 12 11 14 17 - 54 -
Spartans BC 7 11 6 18 - 42 -

Επιστροφή στις νίκες για τους Λεγάμενους !

Για την έκτη στάση του όγδοου ομίλου της Development II League οι Λεγάμενοι (3-2) υποδέχθηκαν στον φαληρικό όρμο τους πρωτοπόρους και αήττητους Spartans (5-0) και κυριαρχώντας στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού τους ανάγκασαν να υποστούν την πρώτη τους ήττα επιστρέφοντας παράλληλα στα ροζ φύλλα !

Οι γηπεδούχοι πάτησαν καλύτερα το παρκέ  αναλαμβάνοντας τα ηνία με τους Βρεττάκο (5) & Δημουλιά (4) ενώ με άμυνα μπετόν (Γαλαριώτης 3π) πήραν το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο με σκορ 12-7.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με τον Μεντζελόπουλο (5) προσπερνόντας με 14-16. Ο Στάντζος κάλεσε time out και μετά απ' αυτό είδε την ομάδα του να κάνει ένα επιμέρους 10-2 χάρη στην ενέργεια του Δημουλιά (6), φτάνοντας με αυτόν τον τρόπο στο ημίχρονο με τον δείκτη του σκορ στο 23-18.