26/02/2024
Brokers 8 20 11 10 - 49 -
Puebla BC 17 12 8 17 - 54 -

Επιστροφή στις επιτυχίες για τους Puebla BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος δυναμικής αντιπαράθεσης. Οι Puebla εμφάνισαν εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματική επίθεση, ενώ οι Brokers προσπάθησαν να αντιδράσουν. Οι Καριοφύλλης και Καπετάνιος των Puebla έδειξαν το ταλέντο τους στο γήπεδο, ενώ οι Ιωακειμίδης και Κολοκοτρώνης των Brokers προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Puebla να έχουν μια αισθητή διαφορά στο σκορ, με αποτέλεσμα 8-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 20-12 υπέρ των Brokers. Οι Brokers δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ διαμορφώνοντας το 28-29 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο πίεση από τους Brokers. Οι Ιωακειμίδης και Κολοκοτρώνης συνέχισαν να πρωταγωνιστούν, καθοδηγώντας την ομάδα τους προς την ανατροπή. Παρά τις προσπάθειες όμως των Puebla για αντίσταση, οι Brokers κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν το προβάδισμα με 39-37 με το τέλος της τρίτης περιόδου.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο αγωνία και ανατροπές. Οι Puebla BC αντέδρασαν δυναμικά, με τους Καριοφύλλη, Καπετάνιο και Μαυροχωρίδη να οδηγούν την ομάδα τους σε μια εντυπωσιακή ανατροπή. Με ένα τελικό σκορ 49-54 υπέρ των Puebla BC, η ομάδα αυτή ανέδειξε την αντοχή και την ανταγωνιστικότητά της, κερδίζοντας μια συναρπαστική μάχη.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Νεκτάριου Καριοφύλλη ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 21 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Brokers είναι ο Γιώργος Ιωακειμίδης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 9 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Brokers: Βλάχος 2, Ζαφείρης 2, Ιωακειμίδης 9, Κολοκοτρώνης 13(1), Κωνσταντινίδης 3(1), Μαυρομανώλης 5(1), Μοσχάκης 2, Πεχλιβάνης 4, Τσιρκινίδης 5(1), Τσιταμπάνης, Χωρινός, Ψαρρόπουλος 4

Puebla BC: ΑλεξανδρίδηςΝ. 3(1), ΑλεξανδρίδηςΠ., Καλφόγλου, Καπετάνιος 10, Καριοφύλλης 21(2), Λαπαρίδης, Μαυροχωρίδης 9, Οδοντίδης 2, Σουρμελίδης 9(2), Χασεκίδης