23/11/2022
RBD ProfiterAll-Stars 9 7 9 17 - 42 -
All Blacks 13 14 8 12 - 47 -

Επιστροφή στις νίκες για τους All Blacks!

Οι ProfiterAlls Stars υποδέχθηκαν τους All Βlacks για την έκτη αγωνιστική στο Basketaki Rebound League . Οι ProfiterAlls Stars με μια μέτρια εμφάνιση προσπάθησαν να κλέψουν την νίκη, στο τελευταίο δεκάλεπτο , όμως , οι All Blacks έδειξαν ηρεμία και ποιότητα στο παιχνίδι τους , καταφέρνοντας  να πάρουν την νίκη, με τελικό σκορ 42-47.

Στην πρώτη περίοδο οι ProfiterAlls Stars  με τον Περικό να έχει 4 πόντους , προηγήθηκαν στο σκορ , όμως , πριν το τέλος του Δεκάλεπτου , οι All Blacks με τον Σαμαρτζή να έχει 3 πόντους , βρήκαν τα πατήματα τους και πέρασαν μπροστά με σκορ 9-13 .

Στην δεύτερη περίοδο οι All Blacks με τον Σαμαρτζή να έχει 7 πόντους , κυριάρχησαν στο δεκάλεπτο , πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 16-27 , από τους ProfiterAlls Stars ξεχώρισε ο Κόττας με 4 πόντους .

Στην τρίτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι ,  οι All Blacks με τον Καλιώρας να έχει 3 πόντους , είχαν το πάνω χέρι στο παιχνίδι .Οι ProfiterAlls Stars με τον Καρτάλιδης και Γκίνη να έχουν από 4 πόντους ανέβασαν ρυθμό πριν το κλείσιμο του δεκαλέπτου , με το σκορ να διαμορφώνεται 25-35.

Στην τελευταία περίοδο οι ProfiterAlls Stars με τον Κόττα να έχει 7 πόντους , προσπάθησαν να κάνουν την υπέρβαση και έφτασαν να μειώσουν στους 3 πόντους , αλλά , οι All Blacks με τον Τσαλουκίδη να έχει 5 πόντους , διαχειρίστηκαν την διαφορά που είχαν χτίσει,  στα προηγούμενα δεκάλεπτα και έφυγαν νικητές με σκορ 42-47.

Betsson Μvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γεώργιος Πατσόγλου  με 2 πόντους, 9 ριμπάουντ , 2 ασίστ  και 4 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ο Γιώργος Πατσόγλου είχε 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα .

Οι ProfiterAlls-Stars είχαν 11/29 δίποντα, 3/17 τρίποντα , 11/18 βολές, 32 ριμπάουντ, 7 ασίστ και   5 κλεψίματα, ενώ οι All Blacks είχε 10/25 δίποντα, 4/21 τρίποντα, 15/27 βολές, 35 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 13 κλεψίματα   .

ProfiterAlls-Stars (Αμανατίδης): Δημητριάδης , Κρίκος , Περικος 7 (1) , Κόττας 13 , Πούγιας 7 (2) , Γκίνης 6 , Καρτάλιδης 4 , Βουτσας  , Νάκος 2 , Αργυρός 1 .

All Blacks: Καλιώρας 7 , Τσαλουκίδης 7 (1) , Πατσόγλου 2 , Σπυρόπουλος 6 (1) , Σαμαρτζής 13 (1) , Τσαμάλης 5, Ελευθερακος 4 (1), Μπούρος 3  .

Τι μας άρεσε : Το καλό κλίμα στο παιχνίδι που δημιούργησαν και οι δύο ομάδες .