17/11/2021
Brokers 17 12 15 22 - 66 -
Leathal Pistols 19 24 19 12 - 74 -

Έριχναν Pistol(ιες) για ακόμα μια φορά !

Ύστερα από έναν πολύ όμορφο αγώνα στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ στην 10Academy , οι Pistols αναδείχθηκαν νικητές απέναντι στους μαχητικούς Brokers με σκορ 74 – 66.

Από την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου , φάνηκε πως το παιχνίδι θα ήταν αρκετά ισορροπημένο καθώς και οι δυο ομάδες ήταν αρκετά εύστοχες στην επίθεση αλλά εξίσου οργανωμένοι στην άμυνα. Αυτό αποτυπώθηκε και στο σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου ( 19 – 17 ) .

Ωστόσο , στο δεύτερο δεκάλεπτο , η ζυγαριά έγειρε κάπως προς την πλευρά των γηπεδούχων. Αυτό ,διότι Μιχέλης και Αγτζίδης έκοβαν και έραβαν κάτω από το στεφάνι των Brokers. Σκοράροντας τους 22 από τους 24 πόντους της ομάδας τους σε αυτό το δεκάλεπτο , κατάφεραν να δώσουν ένα προσβάσιμα της τάξης των 14 πόντων με το τέλος της ανάπαυλας.

Στο δεύτερο ημίχρονο , οι Brokers , προσπάθησαν να ανακάμψουν και να μειώσουν την διαφορά που είχαν από τους γηπεδούχους. Βλάχος και Μαυρομανώλης έκαναν ό,τι περνούσε από το χέρι τους αλλά κάθε φορά που έφταναν κοντά στο σκορ με τους Pistols , αυτοί είχαν απάντηση σε κάθε καλάθι τους !

Στην τελευταία και πιο κρίσιμη περίοδο , παρά την υπεράνθρωπη προσπάθεια των Brokers για κάποιο θετικό αποτέλεσμα , οι Pistols ήταν αυτοί που κέρδισαν το παιχνίδι με σκορ 74 – 66

Pistols : Μιχέλης 27, Τάλλης 6, Πρωτογερόπουλος 4, Αγτζίδης 19, Καραγκιαούρης 10, Θεωφίλου 8

Brokers : Μαυρομανώλης 10, Ψαρόπουλος 13, Βλάχος 38, Χωρινός 2, Ζαφείρης , Πεχλιβάνης 3