Emporio Armani 6 12 5 15 - 38 -
San Agrinio Engineers 10 13 13 18 - 54 -

Έσπασαν το αήττητο της Emporio Armani οι San Agrinio Engineers

Η πρώτη ομάδα που κέρδισε την Emporio Armani έγιναν οι San Agrinio Engineers.

Οι παίκτες του Ντίνου Τασόπουλου κέρδισαν με 54 - 38 την Armani, που πέρσι κατέκτησε αήττητη το πρωτάθλημα και μέχρι το παιχνίδι της Κυριακής είχε "3 στα 3" στη φετινή διοργάνωση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 6 - 2 στα πρώτα λεπτά, όμως οι Engineers με σερί 8 - 0 έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά 4 πόντων.

Η Armani πλησίασε στον πόντο κοντά στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου, όμως οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στη συνέχεια στο +5.

Οι Engineers ξεκίνησαν με σερί 7 - 0 στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν διψήφια διαφορά και στο τέλος της τρίτης περιόδου προηγήθηκαν με 13.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έλεγξαν το παιχνίδι, διατήρησαν τη διαφορά σε διψήφιες τιμές και έφτασαν στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών και MVP της αναμέτρησης ήταν ο Νίκος Τάγκας με 20 πόντους, ενώ 12 είχε ο Νικήτας Παπαγαλάνης.

Για την Armani πρώτοι σκόρερ ήταν οι Γιάννης Τασιούλης και Δημήτρης Κοκοτός που σημείωσαν από 8 πόντους.

Τι μας άρεσε: Οι Engineers έδειξαν ότι θέλουν να σπάσουν το αήττητο των αντιπάλων τους και ξεπερνώντας την αρχική νευρικότητα το πέτυχαν.

Τι δε μας άρεσε: Οι απουσίες της Armani είναι μεγάλες και σε αυτό το παιχνίδι οι παρόντες δε μπόρεσαν να τις καλύψουν.

EMPORIO ARMANI (Νίκος Σβίγγος): Παπαδάκης, Σβίγγος, Πατούλας 1, Τασιούλης 8(2), Αγγέλης 7, Κοκοτός 8, Δάρλας 4, Τρίκας, Κατερινόπουλος 5, Μπαλωμένος 5(1).

SAN AGRINIO ENGINEERS (Ντίνος Τασόπουλος): Παπαγαλάνης 12, Καταγής 5(1), Τάγκας 20(3), Γιολδάσης 2, Κολτσίδας 4, Παπαθανασίου, Τασόπουλος 8(1), Πρέζας 3.