22/10/2023
Efkarpia Rattlers 27 13 13 14 - 67 -
Metal Warriors BC 9 13 12 14 - 48 -

Έσπασαν το ρόδι οι Efkarpia Rattlers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια εντυπωσιακή αρχή για τους Efkarpia Rattlers, που κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με 27-9. Οι Στούπας Βασίλης και Σιαμάτρας Γιάννης, ξεχώρισαν με εξαιρετικές επιδόσεις στο γήπεδο. Η άμυνα τους ήταν δυνατή και η επίθεσή τους αποτελεσματική, καθιστώντας το πρώτο δεκάλεπτο μια πραγματική επίδειξη του ταλέντου τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά οι Efkarpia Rattlers συνέχισαν να ελέγχουν τον αγώνα. Ο δείκτης του σκορ δείχνει 40-22 υπέρ των Rattlers, ενώ οι παίκτες των Metal Warriors, Φωτακάκης και Αλεξανδρόπουλος, προσπαθούσαν να βρουν τον ρυθμό τους. Ο αγώνας απέκτησε περισσότερη ένταση καθώς οι δύο ομάδες ανταγωνίζονταν για την κυριαρχία στο γήπεδο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Efkarpia Rattlers διατήρησαν το προβάδισμα και το σκορ ήταν 53-34. Οι Metal Warriors προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά οι Rattlers παρέμειναν ανίκητοι. Η εκρηκτική συνεργασία μεταξύ των Στούπας Βασίλη και Σιαμάτρας Γιάννη ήταν αποτελεσματική.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ 67-48 υπέρ των Efkarpia Rattlers. Οι Metal Warriors δεν κατάφεραν να ανταποκριθούν στην επιθετική και αμυντική ισχύ των αντιπάλων τους, παρόλο που οι Φωτακάκης και Αλεξανδρόπουλος έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Στούπας ο οποίος πέτυχε 32 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Για τους Metal Warriors άξιος αναφοράς είναι ο Κωνσταντίνος Φωτακάκης ο οποίος έβαλε 21 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Efkarpia Rattlers: Στούπας Β. 32 , Στίκος 3 (1) , Στούπας Δ. , Στούπας Δ. 8 , Σιαμάτρας Γ. 17 (1) , Σιαμάτρας Δ. 2 , Μοσχούτης 4 , Πουλιος 1

Metal Warriors: Αλεξανδρόπουλος 12 , Παναγιωτίδης 4 , Ανουσάκης 4 , Κουπαράνης , Ξανθουδακης , Μιμάνης , Φωτακακης 21 (4)