03/04/2024
Never Again 14 11 21 13 - 59 -
Salonica 7Slippers BC 16 14 16 21 - 67 -

Έσπασαν το ρόδι οι Salonica 7 Slippers BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν αγώνα γεμάτο εντάσεις και αγωνία. Οι Salonica 7 Slippers εμφανίστηκαν στο γήπεδο με αποφασιστικότητα, οδηγούμενοι από τους εξαιρετικούς παίκτες τους, Προύσαλη, Ζησόπουλο και Καραπούλια. Απέναντι τους, οι Never Again έδειχναν επίσης αποφασισμένοι να ανταπεξέλθουν, με τους Γουναρίδη, Χαρισόπουλο και Καμάρα να καθοδηγούν την ομάδα τους. Η πρώτη περίοδος έληξε με τους Salonica 7 Slippers να προηγούνται με 14-16.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι Salonica 7 Slippers άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους, με Προύσαλη, Ζησόπουλο και Καραπούλια να βάζουν σημαντικά καλάθια. Οι Never Again από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Γουναρίδη και Χαρισόπουλο να κάνουν σημαντικά καλάθια. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Salonica 7 Slippers να προηγούνται με 25-30.

Καθώς μπαίνουμε στην τρίτη περίοδο του παιχνιδιού, οι Never Again επέδειξαν αληθινό πνεύμα ανταγωνισμού. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους κορυφαίους παίκτες τους, κατάφεραν να αρχικά να μειώσουν και στην συνέχεια να ισοφαρίσουν το σκορ. Ο αγώνας έγινε ακόμη πιο έντονος και αμφίρροπος. Μετά το τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν ισόπαλο δείχνοντας με αυτό τον τρόπο ότι πρόκειται για ένα πραγματικό ντέρμπι.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Salonica 7 Slippers αποφάσισαν να δείξουν την πραγματική τους δύναμη. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Προύσαλη, Ζησόπουλο και Καραπούλια, κατάφεραν να φέρουν το ματς προς το όφελός τους. Παρά τη θαρραλέα προσπάθεια των Never Again, οι Salonica 7 Slippers διατήρησαν τον έλεγχο και κατέληξαν νικητές με σκορ 59-67.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Αθανάσιος Προύσαλης ο οποίος πέτυχε 33 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Never Again είναι ο Χριστόφορος Γουναρίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 16 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Never Again: Γουναρίδης 16, Καμάρας 9(1), Καντυλτζόγλου 2, Λουκοβίτης 6, Μυλιόρδος 2, Παπαϊωάννου, Σαμαράς 2, Τιτίρλας 6(1), Χαρισόπουλος 16(2), Ψαλλίδας

Salonica 7 Slippers : Ανδρεάδης, Αυτζίδης, Γεωργιάδης, Ζησόπουλος 15(4), Καραπούλιας 8, Κέκερης 7, Κούτρης 4, Λιούτας, Προύσαλης 33(4)