17/06/2024
Never Again 19 16 16 21 - 72 -
SKG Bugs 16 23 20 26 - 85 -

Έσπασαν το ρόδι οι SKG Bugs!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Never Again προηγείται με 19-16. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Βοσκάκης και Μπούφος από τους SKG Bugs ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο απαιτητικό. Οι δυο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και κάθε πόντος ήταν πολύτιμος. Οι Never Again προσπάθησαν να διατηρήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά οι SKG Bugs αντέδρασαν με επιμονή και πήραν το προβάδισμα με ένα στενό προβάδισμα 35-39.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι SKG Bugs συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και με πλουραλισμό κατάφεραν να αυξήσουν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά. Οι Χαρισόπουλος και Καμάρας προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους SKG Bugs να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 51-59.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Never Again προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι SKG Bugs ήταν ανίκητοι. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι Never Again δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους SKG Bugs να κερδίζουν τον αγώνα με 72-85.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γεώργιος Βοσκάκης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 21 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Never Again είναι ο Παναγιώτης Χαρισόπουλος ο οποίος πέτυχε 11 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Never Again: Καμάρας 17(1), Καντυλτζόγλου, Κουλεμάνης 5(1), Λουκοβίτης 6(1), Μυλιόρδος 12(4), Σαμαράς 7(1), Συρόπουλος, Φραντζής 12, Χαρισόπουλος 11(1), Ψαλλίδας 2

SKG Bugs: Αθανασιάδης 6, Αναστασιάδης 12(2), Βοσκάκης 21, Μπάρας 7(1), Μπούφος 19(2), Ξάνθος, Παπαδόπουλος 6, Χρήστογλου 6(1), Χριστοφορίδης 8