101
86ers 22 19 42 20 - 101 -
Stefanina Timberwolves 17 18 22 21 - 78 -

Ετοιμάζονται για τα play off οι 86ers!

Στην αρχή οι Stefanina παρόλο τον αριθμό των παιχτών μπόρεσαν να καρατηθούν στο παιχνίδι και πιέσουν τις καταστάσεις χάνοντας μόλις για 5 πόντους με το τέλος του δεκαλέπτου. Οι 86ers έχοντας το προβάδισμα δεν βιάστηκαν να μπουν μπροστά στο σκορ και να πάρουν μια μικρή διαφορά.

Ο καλός ρυθμός των Stefanina συνέχισε και στο δεύτερο δεκάλεπτο στο οποίο ο Simovic βρισκόταν παντού τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα με τα στατιστικά να μιλούν από μόνα τους. Οι 86ers συνέχισαν με έναν χαλαρό ρυθμό και κράτησαν την διαφορά με τον Σπυρόπουλο να πετυχαίνει το ένα τρίποντο πίσω από το άλλο.

Τα πράγματα όμως άρχισαν να γίνονται όλο και πιο δύσκολα για τους Stefanina καθώς πλέον η κούραση είχε φτάσει σε έναν βαθμό ο οποίος δεν τους επέτρεπε να πάρουν το κάτι παραπάνω από το παιχνίδι. Η ευστοχία των 86ers συνέχισε και με τα καλάθια του Καραγιάννη αυτή την φορά η ζυγαριά έγερνε υπέρ τους.

Το τελευταίο δεκάλεπτο δεν είχε κάτι διαφορετικό να μας πει καθώς τόσο οι 86ers όσο και οι Steafanina ήθελαν απλά να χαρούν το παιχνίδι και πάρουν όσα περισσότερα σουτ γινόταν. Τελικά η νίκη πέρασε στα χέρια των 86ers με τελικό σκορ 101-78.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Θανάσης Σπυρόπουλος ο οποίος πέτυχε ένα συγκλονιστικό double double καθώς είχε 46 πόντους με 10 τρίποντα και 13 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Stefanina πρωταγωνιστής είναι ο Μladen Simovic ο οποίος πέτυχε και αυτός double double με 39 πόντους και 16 ριμπάουντ.

86ers: Σπυρόπουλος 46 (10) , Παντελίδης 8 , Συμεωνίδης 11 (1) , Μουτσέλης 8 (2) , Καραγιάννης 12 , Παπαδόπουλος 6 (2)

Stefanina Timberwolves: Simovic 39 (4) , Αλεπάκης 5 , Χουρδάκης 14 , Αλβανός , Κυπραίος 20 (2)