16/11/2021
N.A. 99ers 16 19 7 14 - 56 -
Basket Case 10 10 15 15 - 50 -

Έτρεξαν και κέρδισαν οι N.A. 99ers!

Την δεύτερη νίκη τους στον πρώτο όμιλο της Development2 League πήραν οι N.A. 99ers, που κέρδισαν στο Basketaki Arena την Basket Case με 56-50.

Το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά δυνατό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν μπάσκετ. Οι 99ers, ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν με 6, 16-10 με τον Κώστα Λουκαΐδη να σημειώνει 4 πόντους. Για την Basket Case 6 έβαλε ο Κολιάκος, ενώ 4 πρόσθεσε ο Καρδομυλάκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η πίεση συνεχίστηκε για τους 99ers, που ήθελαν να επιβάλουν τον δικό τους ρυθμό, να παίξουν άμυνα και να χτυπήσουν στο ανοικτό γήπεδο. Το κατάφεραν και έτρεξαν ένα επιμέρους 19-10, πηγαίνοντας στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 35-20. Δημάδης και Καζάκος έβαλαν από 6 πόν