19/04/2024
Chicago Trolls 12 9 4 14 - 39 -
Old Firm BC 22 10 18 15 - 65 -

Εύκολα το 2/2 η Old Firm!

Ένα σερί 18-0 στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την Old Firm, η οποία επικράτησε των Chicago Trolls και ζευγάρωσε τις νίκες της στην διοργάνωση.

Ισορροπημένο παιχνίδι στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με δύο ομάδες να είναι ισόπαλες 8-8. Η Old Firm με σερί 10-0 προηγήθηκε 8-18. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 12-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Στρέπη με οκτώ πόντους κρατούσε μόνος του τους Chicago Trolls στην επίθεση, μειώνοντας σε 21-26. Όμως η Old Firm, έχοντας μεγάλο βάθος στον πάγκο, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με διψήφια διαφορά (21-32).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Old Firm δεν είχε διάθεση να κάνει το ματς ντέρμπι και με σερί 18-0 προηγήθηκε 21-50 και καθάρισε το ματς. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 25-50.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε ουσιαστικά διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς η διαφορά είχε ξεφύγει υπέρ των φιλοξενούμενων. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκορ 39-65, με την Old Firm να ζευγαρώνει τις νίκες της στο Summer League.

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασίλειος Βασιλείου με 6 πόντους, 13 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αθανάσιος Στρέπη με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ.

Chicago Trolls (Μπάμπης): Ανδριόπουλος 2, Ασβεστάς 7, Καράμπελας, Κουτρουμάνης 5, Μπάμπης 2, Στρέπη 10, Τριανταφυλλόπουλος 4, Μήτκας 9.

Old Firm (Μουγκαράκης): Βασιλείου 6, Καλαμπάκος 6, Καρκάνης 2, Κανελλόπουλος 9, Λέκκας 4, Μουγκαράκης 6, Ναστούλης 2, Ντραγκότι 14, Ξυλιάς 7, Παϊκόπουλος 4, Τρωγάδας 5.

Τι μας άρεσε: Το τρίτο δεκάλεπτο της Old Firm.