30/01/2023
Patras Havalakers 21 17 19 20 - 77 -
Net Reapers 10 13 11 30 - 64 -

Εύκολη επικράτηση των Havalakers

Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία το βράδυ της Δευτέρας στο Promitheas Park οι Havalakers κέρδισαν τους  Net Reapers με σκορ (77-64).

Πολύ εύκολα έβρισκαν το δρόμο προς το καλάθι οι Havalakers, με αποτέλεσμα το σκορ να ανέβει ψηλά από νωρίς και τον ρυθμό να παρασύρει τους Net Reapers, για το (23-19) της πρώτης περιόδου.

Η δεύτερη περίοδος βρήκε λίγο πιο βελτιωμένους τους φιλοξενούμενους που με την βοήθεια του Μίχου με 5 πόντους παρέμειναν τυπικά στο παιχνίδι. Από την αντίπερα όχθη ο Σπίνος είχε άλλη άποψη και με τα 3 πολύ δύσκολα mid-range shoot που κατάφερε να βάλει έκοψε τον αέρα των αντιπάλων του με σκορ ημιχρόνου (38-23).

Η τρίτη περίοδος για τους havalakers  ήταν ένα μονοπώλιο του Παπαδόπουλου που κατάφερε να πετύχει 8 πόντους οδηγώντας την ομάδα του στο  συν 23 (57-34).

Στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού είδαμε το πιο όμορφο μπάσκετ που κατάφεραν να παίξουν οι  Net Reapers  με  Τόλια και Τζανή να προσπαθούν μέχρι τελικής πτώσης για το ματς βάζωντας 9 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Ο πολυτιμότερος παίκτης για τους Havalakers αναδείχθηκε ο Γιώργος Μαγγιώρος με 11 πόντους , 8 ριμπάουντ , 4 ασίστ , 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Havalakers: Δρίβιλας 2, Μαγγιώρος Γ. 11,Μαγγιώρος Α. 2, Παπαδόπουλος 19, Σίψας 15, Σπίνος 14, Τζέλης 2, Χρυσανθόπουλος 12

Net Reapers: Κοκορόπουλος 10 , Βελγάκης 6, Μίχος 10 , Τσάκωνας 4, Τζανής Μ. 15 , Τζανής Χ. 4, Στιβακτάκης 0, Τόλιας 11, Τάκης 4