16/11/2023
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ BC 12 14 23 18 - 67 -
EAGLES 11 14 9 19 - 53 -

Εύκολη επικράτηση για Ντάρι Ντάρι, μετά από ξέσπασμα στη 2η περίοδο

Ντάρι Ντάρι και Eagles αναμετρήθηκαν στο Promitheas Park, με τις δύο ομάδες να έχουν έρθει αποκλειστικά και μόνο για τη νίκη. Σε ένα ωραίο παιχνίδι, με γρήγορο ρυθμό, οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν το ροζ φύλλο με διάφορα 14ων πόντων (67-53).

Στην έναρξη του 1ης περιόδου, το ματς ήταν απόλυτα ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν συνεχώς μαζί στο σκορ (12-11). Παρ'όλα αυτά, οι Ντάρι Ντάρι στο δεύτερο δεκάλεπτο θα έμπαιναν πάρα πολύ σοβαροί και στοχοπροσηλωμένοι, δίχως να αφήσουν κανένα περιθώριο στους Eagles να αντιδράσουν. Έτσι, μετά απο την εξαιρετική τους παρουσία σε άμυνα και επίθεση, το 12-11 της πρώτης περιόδου θα γινόταν 35-20.

Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο, οι "Αετοί" έψαχναν επειγόντως λύσεις και στις δύο πλευρές του παρκέ. Επιθετικά ήταν αρκετά καλοί, όμως στο αμυντικό κομμάτι δεν μπόρεσαν να περιορίσουν τους αντιπάλους όσο θα ήθελαν. Συνεπώς, η τιμή της διαφοράς παρέμενε μεταξύ των 10-15 πόντων. Στο τελευταίο, δεκάλεπτο το μόνο που ήθελαν οι Ντάρι Ντάρι ήταν να διατηρήσουν αυτές τις σημαντικές διαφορές που είχαν κερδίσει ώστε να μην κινδυνεύσουν στα εναπομείναντα λεπτά. Πράγματι, αξιοποίησαν το στόχο τους στο έπακρο κάνοντας συνολικά μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση, παίρνοντας το ροζ φύλλο με 67-53.