05/12/2022
Pink Paper 18 18 14 10 - 60 -
RBD Σπάρτανς 15 5 14 12 - 46 -

Εύκολη νίκη για τους Pink Papers!

Οι Pink Paper πήραν  μια εύκολη νίκη απέναντι στους Σπάρτανς  στο κλειστό γήπεδο του Αγ.Νικολάου με τελικό σκορ 60-46.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι Pink Paper με τον Καραίσκο να έχει ήδη 5 πόντους , ξεκίνησαν με καλύτερο  ρυθμό , στην συνέχεια όμως οι Σπάρτανς με τον Πατσό να πετυχαίνει 10 πόντους  ισορρόπησε το παιχνίδι και το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 18-15.

Στην δεύτερη περίοδο οι Pink Paper ξεκινήσαν πολύ δυνατά .Με πρωταγωνιστή τον Κονταρίνη που πέτυχε 8 πόντους πήραν μια διαφορά ασφαλείας στο παιχνίδι . Το ημίχρονο τέλειωσε με σκορ 36-20.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Pink Paper έκαναν σωστή διαχείριση της διαφοράς που είχαν αποκτήσει από το πρώτο ημίχρονο. Ο Πατσός με 8 πόντους προσπάθησε να μειώσει στο σκορ για τους Σπάρτανς. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου 50-34.

Στην τέταρτη περίοδο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε , οι Pink Paper ελέγχαν τον αγώνα και είχαν παγιώσει μια διψήφια διαφορά πόντων χωρίς να αφήσουν περιθώρια στους Σπάρτανς να διεκδικήσουν κάτι θετικό από τον αγώνα . Τελικο αποτέλεσμα 60-46.

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χάρης Κονταρίνης  με 17  πόντους  8/14 δίποντα , 9 ριμπάουντ  και 1 ασίστ   ενώ για τους ηττημένους ο Δημήτρης Πατσός  είχε 26 πόντους , 7/11 ελεύθερες βολές, 8/11  δίποντα , 1/2 τρίποντα και 9 ριμπάουντ,

Οι νικητές είχαν 10/17 ελεύθερες βολές 22/42 δίποντα ,2/15 τρίποντα , 44  ριμπάουντ, 11 ασιστ και  14 κλεψίματα ενώ οι ηττημένοι είχαν 15/25 ελεύθερες βολές , 11/39  δίποντα , 3/20 τρίποντα , 33 ριμπάουντ , 6 ασίστ και 10 κλεψίματα.

Pink Paper (Καμπόσος): Αζάρ 9, Ζηζόπουλος 4 , Καραΐσκος 9, Καρπούζης 7, Κονταρίνης 17, Κωλλέτης 4, Μπικοράρος 4, Μποτσάκος 6, Ρόκκας.

Spartans (Πατσός):  Νούκε 12, Πατσός 26, Παντελάκης , Τσατόβ 2, Φραγκούλης , Ζαρκάλης 1, Πετρόπουλος 5, Τσατόβ , Χανιώτης 2

Τι μας άρεσε : H ενέργεια που έβγαλαν σε άμυνα και επίθεση οι παίκτες των Pink Paper!