04/07/2022
N.A. 99ers 14 19 13 17 - 63 -
Kolitsani BC 11 9 17 9 - 46 -

Εύκολο 2-0 για τους Northern Athens 99ers!

Το Απογευματάκι του Σαββάτου 2 Ιουλίου στο Basketaki Arena, οι NA 99ers κυριάρχησαν μέσα στην ρακέτα, διπλασίασαν εύκολα τις νίκες τους απέναντι στους Kolitsani με 63-46 και περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλο για την φάση των 16.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι 99ers ήταν σε θέση οδηγού και με πρωταγωνιστές στην επίθεση τους Λουκαΐδη με 6 και Καθάριο με 4 πόντους αντίστοιχα, είχαν προβάδισμα με 14-11. Για τους Kolitsani, ξεχώρισε ο εκρηκτικός Κυριάκης με 6 πόντους , με τον Αδαμόπουλο να βάζει ένα τρίποντο και τον Παντελαίο καλάθι από κοντά.

Οι 99ρηδες συνέχιζαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο και με την τετράδα Δημάδη με 7 και Καζάκο,Καθάριο και Λουκαΐδη με 4 πόντους να ηγούνται, άνοιξαν την διαφορά στους 13. Οι φιλοξενούμενοι δεν έβρισκαν αντίδοτο στην άμυνα και δυσκολεύονταν και στην επίθεση, με τον Παντελαίο να βάζει 4 πόντους, τον Αδαμόπουλο ένα τρίποντο και τον Σκούμπα καλάθι, για το 33 – 20.