Agrinio Magic 2023 10 9 2 18 - 39 -
Emporio Armani 21 15 15 17 - 68 -

Εύκολο αήττητο στο φινάλε του πρώτου γύρου για την Emporio Armani

Η ομάδα του Ντίνου Τσιαμάκη παρότι παρατάχθηκε με μόλις 7 παίκτες έφτασε εύκολα στο ροζ φύλλο, το οποίο αφιέρωσε στο Βαλεντίνο Μπαλωμένο που την προηγούμενη εβδομάδα υποβλήθηκε σε μεταμόσχευση λόγω του προβλήματος υγείας που αντιμετωπίζει από τις αρχές της χρονιάς.

Η Emporio Armani μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, πήρε σχετικά γρήγορα διψήφια διαφορά και έκλεισε στο +11 το πρώτο δεκάλεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα 17 πόντων.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στην Emporio Armani που έκανε επιμέρους σκορ 15 - 2 και ανέβασε τη διαφορά της στους 30 πόντους στο 30ο λεπτό.

Στο διαδικαστικό τέταρτο δεκάλεπτο η Emporio Armani διατήρησε τη διαφορά στα ίδια επίπεδα πανηγυρίζοντας μία ακόμα νίκη.

Για τους Magic πρώτος σκόρερ ήταν ο Ευτύχης Βαρδουλάκης με 7 πόντους.
Για τους νικητές ο Χρήστος Σταυρόπουλος πρόσθεσε άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση και πήρε τον τίτλο του Betsson MVP του αγώνα με 23 πόντους, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 6 κλεψίματα, 1 κόψιμο και μόλις 1 λάθος, ο Χρήστος Τασιούλης έκανε και αυτός double double με 14 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ 11 πόντους σημείωσε ο Θωμάς Αγγέλης.