28/06/2021
Old Firm BC 10 12 14 13 - 49 -
Termites 18 18 16 8 - 60 -

Εύκολο έργο για τους Τερμίτες!

Οι Old Firm φάνηκαν να μπαίνουν δυνατά στο ματς με τρίποντο του Ντραγκότι και καλάθι του Τρωγάδα όμως οι Τερμίτες απάντησαν με ένα εκκωφαντικό 0 – 16 με τα τρίποντα να πέφτουν βροχή(Καρκατσέλης 2, Παπακώστας, Σπανός ). Ο Ντραγκότι προσπαθούσε μόνος για τους γηπεδούχους με το σκορ δεκαλέπτου να διαμορφώνεται 10-18.

Στη δεύτερη περίοδο οι Firm προσπαθούσαν να επιστρέψουν στο ματς με τον Ντραγκότι να βάζει ακόμα 5 πόντους και τους Λιάρα, Τρωγάδα και Λεμονιά να βρίσκουν από ένα καλάθι, αλλά οι ασταμάτητοι Τερμίτες με πρωταγωνιστές τους Καρκατσέλη(5), Παπακώστα(5) και Σπανό(4) πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 22 – 36.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πιο ισορροπημένο μεταξύ των δύο ομάδων άλλα η διαφορά παρέμενε ψηλά. Τρωγάδας(4), Λεμονιάς(4) και Λιάρας(4) κορυφαίοι για τους Firm, ενώ οι Τερμίτες Είχαν πλουραρισμό στην επίθεση με έξι διαφορετικούς παίχτες να σκοράρουν(36-52).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι με Τρωγάδα και Λιάρα να πετυχαίνουν από 4 πόντους, ενώ για τους νικητές Καρκατσέλης με 4 και Μπιμπούδης με τρίποντο διαμόρφωσαν το τελικό 49 – 60.

Hall of Brands MVP της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Βαγγέλης Καρκατσέλης με 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γιώργος Τρωγάδας με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ , 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Συνολικά οι Old Firm είχαν 15 / 50 δίποντα, 4 / 18 τρίποντα, 7 / 13 βολές, κατέβασαν 40 ριμπάουντ, μοίρασαν 9 ασίστ, έκλεψαν 2 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 10 λάθη.

Οι Termites είχαν 15 / 49 δίποντα, 8 / 28 τρίποντα, 6 / 11 βολές, κατέβασαν 40 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 5 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 6 λάθη.

Old Firm(Λεμονιάς):  Κανελλόπουλος 2, Γκίκας (9ρ.), Μουγκαράκης 5, Λεμονιάς 6, Λιάρας 10, Άναχουελής , Ντραγκότι 15, Τρωγάδας 11(7ρ.).

Termites(Αποστολόπουλος): Γιαννάκης 6 (8ρ, 4ας.), Μπιμπούδης 5, Αποστολόπουλος , Καρκατσέλης 18, Τουμπακάρης 6, Σπανός 10, Φιλιππαίος 1(9ρ.), Παπακώστας 14 (10ρ.)

Τι μας άρεσε: Τ ο ωραίο μπάσκετ κατά διαστήματα από τους Τερμίτες!