Tinder Bologna 14 13 13 7 - 47 -
Milwaukee Sucks 16 17 13 14 - 60 -

Εύκολο βράδυ για τους Milwaukee Sucks!

Οι Milwaukee Sucks επικράτησαν στο κλειστό γήπεδο στο Μαζαράκη για το Cup ,απέναντι σε μια πολύ καλά δουλεμένη ομάδα , όπως είναι η Niko Team .

Οι ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο πήγαιναν πόντο πόντο , από την Niko Team ο Καραθανάσης είχε 4 πόντους . Οι Milwaukee Sucks με τον  Τσίνα και Μαυροειδή από 4 πόντους κατάφεραν στα τελευταία δευτερόλεπτα να προηγηθούν με σκορ 14-16 .

Στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου οι δύο ομάδες συνέχιζαν να είναι κοντά στο σκορ , όμως , στο τελευταίο πεντάλεπτο Οι Milwaukee Sucks με τον Μαριόλη  να έχει 7 πόντους ,κατάφεραν και πήγαν στο ημίχρονο με διαφορά στο +6 , με σκορ 27-33.Η Niko Team με τον Λάσκαρη να έχει  6 πόντους έδειξαν κάποια κενά στην άμυνα τους , όπου τα εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος τους  .

Στην τρίτη περίοδο οι ομαδες ηρθαν  ισοπαλία στο δεκάλεπτο 13-13 . Η Niko Team με τους Καλυβάκη 6 πόντους και Λάσκαρη 7 πόντους , ισορρόπησαν στο δεκάλεπτο  κάνοντας το 13-13 . Οι Milwaukee Sucks με τους Τσίνα και Φωτόπουλος να έχουν από 3 πόντους , διαχειρίστηκαν την διαφορά ημιχρόνου , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 40-46.

Στην τελευταία  περίοδο οι Milwaukee Sucks με τους Τσίνα και Μελιγκώνη να έχουν από 3 πόντους , έπαιξαν εξαιρετική άμυνα και πήραν την νίκη με σκορ 47-60 . Η Niko Team με τους Yi και Λάσκαρη να έχουν 3 πόντους το πάλεψαν όμως  δεν κατάφεραν να κάνουν την διαφορά .

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Μαριόλης   , με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα  και 1 ασίστ . Από τους  Niko Team ξεχώρισε ο Καρατζάς , με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ , 2 κλεψίματα και  1 ασίστ .

Η Niko Team είχαν 17/40 δίποντα , 8/26 τριποντά , 7/16 βολές ,42 ριμπάουντ , 11 ασίστ και 6 κλεψίματα. Οι Milwaukee Sucks είχε 17/40 δίποντα , 5/18 τριποντά , 11/19 βολές, 29 ριμπάουντ , 9 ασίστ και 11 κλεψίματα .

Niko Team (Μπούρας): Yi 3, Haotian 9 (3), Κολυβάκης 9 (3), Γκεζερλής , Παπαπαύλου 2, Μπούρας , Λάσκαρης 18 (2) , Καραμαλίγκας 2 , Καραθανάσης 4 .

Milwaukee Sucks (Κυριτσόπουλος): Γανέλης 4, Διαμάντης , Μαυροειδής 11 (1), Οικονόμου 4, Σαμιωτάκης 4, Φωτόπουλος 5 (1), Καββαθάς 3 , Μαριόλης 12 , Μελιγκώνης 7 (2), Τσινας 10 (1).

Τι μας άρεσε : Το πρώτο ημίχρονο των δύο ομάδων , με τις εναλλαγές του σκορ  .