13/04/2022
Los Lampriniers 13 11 9 10 - 43 -
Delicatoi 15 24 18 22 - 79 -

Ευρεία νίκη οι Delicatoi!

Όντας κυρίαρχοι από την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή παρουσίας τους στο παρκέ του ΣΕΦ, οι Delicatoi έφτασαν στη νίκη απέναντι στους Los Labriniers με τελικό σκορ 43-79.

Ο Βαγγέλης ο Σκλάβος (1) πήρε από νωρίς τη… σκυτάλη των επιθετικών επιλογών για τους μαύρους, με τον Ζωγραφάκη να ακολουθεί σε απόδοση. Οι Labriniers έπαιξαν έξυπνα, εκμεταλλεύτηκαν τα γρήγορα πόδια του Αντωνόπουλου και προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά της πρώτης περιόδου, η οποία τους βρήκε πίσω με 13-15.

Έκανε την εμφάνισή της και με το… παραπάνω η ένταση στην αναμέτρηση, με τους “μωβ” να έχουν ένα καλύτερο πρόσωπο στα πρώτα λεπτά της, με τον Γκόλια να ξεχωρίζει και να ηγείται της παρέας του. Ο Βρακάς μαζί με τον Ζωγραφάκη ήταν εκεί για την παρέα του Αυγουλή και κάπως έτσι, οι Delicatoi έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο μπροστά με 24-39.

Ο Γκαραγκάνης πήρε τη… σκυτάλη από τους συμπαίκτες του και θέλησε να βάλει τους Los Labriniers στη διεκδίκηση της νίκης, με την ενέργειά του στο παρκέ. Ο Βρακάς όμως είχε αντίθετη άποψη, βγήκε μπροστά, εκτέλεσε και οδήγησε την παρέα του στο 33-57 για τρίτη περίοδο.