19/12/2022
Pink Paper 18 13 13 12 - 56 -
Black Mapa 8 10 12 15 - 45 -

Έχουν βρει ρυθμό οι Pink Papers!

Οι Pink Paper συνέχισαν της καλές εμφανίσεις τους , παίρνοντας ακόμα μια νίκη απέναντι στους Black Mapa με σκορ 56-45.

Οι Pink Paper με τον Κονταρίνη να έχει 12 πόντους , μπήκαν με ρυθμό στον αγώνα , παίρνοντας από το ξεκίνημα διαφορά από τους φιλοξενούμενους . Οι Black Mapa με τον Γιανναράκη να έχει 4 πόντους , προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 18-8 .

Στην δεύτερη περίοδο οι Pink Paper με τον Κονταρίνη να έχει 5 πόντους , δεν ένιωσαν καμία απειλή από τον αντίπαλο τους , πηγαίνοντας στο ημίχρονο , με σκορ 31-18.Οι Black Mapa με τον Παπακωνσταντίνου να έχει 6 πόντους , έδειξαν σημάδια βελτιώσεις λίγο πριν το κλείσιμο του δεκάλεπτου .

Στην τρίτη περίοδο οι Pink Paper με τον Κονταρίνη να έχει 6 πόντους , έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους κλείνοντάς το δεκάλεπτο , με σκορ 44-30. Οι Black Mapa με τον Γιανναράκη να έχει 6 πόντους , δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν .

Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι με τους Pink Paper με τον Κονταρίνη να σκοράρει 10 πόντους , να παίρνουν μια εύκολη νίκη , με σκορ 56-45 . Καλύτερος για τους Black Mapa ο Γιανναράκη να έχει 6 πόντους .

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Κονταρίνης  με 33 πόντους, 9 ριμπάουντ , 5 κλέψιμο και 1 ασίστ . Από τους ηττημένους  ξεχώρισε ο Γιανναράκης  με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα .

Η Pink Paper είχε 23/40 δίποντα , 1/26 τριποντά , 7/11 βολές ,38 ριμπάουντ , 12 ασίστ και 15 κλεψίματα. Οι Black Mapa είχαν 20/52 δίποντα , 1/17 τρίποντα , 2/4 βολές , 35 ριμπάουντ , 8 ασίστ και 9 κλεψίματα.

Pink Paper (Καμπόσος): Θεοδωσιαδης , Κωλέττης 7 (1), Καμπόσος, Κονταρίνης 33 , Ζηζόπουλος 4 , Ρόκκας , Μπικόραρος, Καρπούζης 12 .

Black Mapa (Γιανναράκης): Βλαντός 2 , Γιανναράκης 18 ,  Χαρόπουλος 2 , Γαλανόπουλος 2 , Παπακωνσταντίνου 12 , Λαζαρίδης 7 (1) , Κάπουας 2.

Τι μας άρεσε : Το παιχνίδι τακτικής με αιφνιδιασμούς από την ομάδα των Ping Paper .