04/07/2023
Kamptzida lizards 16 17 25 21 - 79 -
Poseidonio Warriors 18 14 18 23 - 73 -

Έχουν τελικά σφυγμό οι Kampitzda Lizards!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πιο αμφίρροπο από ποτέ, με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται με μεγάλη ένταση και πάθος. Οι κορυφαίοι παίκτες για τους Kamptzida Lizards, Πατίκας και Ζαγαρτζιλής, έπαιξαν με εντυπωσιακό τρόπο, καταφέρνοντας να δημιουργήσουν επικίνδυνες επιθέσεις και να σκοράρουν με ακρίβεια. Παρά την εξαιρετική τους προσπάθεια, οι Kamptzida Lizards βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 16-18, καθιστώντας σαφές ότι ο αγώνας θα ήταν μια μάχη μέχρι το τέλος.

Η αγωνία συνεχίζεται στο δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς οι δύο ομάδες συνεχίζουν να προσφέρουν θέαμα και να ανταγωνίζονται με όλες τους τις δυνάμεις. Οι Kamptzida Lizards καταφέρνουν να ανατρέψουν το σκορ και να προηγηθούν με μικρή διαφορά, με αποτέλεσμα το δεύτερο δεκάλεπτο να ολοκληρωθεί με σκορ 33-32 υπέρ των Lizards. Οι Πατίκας και Ζαγαρτζιλής συνεχίζουν να είναι ανελέητοι και ηγηγούνται της ομάδας τους με απίστευτες επιδόσεις. Οι Poseidonio Warriors, από την άλλη πλευρά, δεν υποχωρούν και δείχνουν ότι είναι έτοιμοι να ανταποκριθούν στον αντίπαλο με κάθε μέσο που διαθέτουν.

Η μάχη συνεχίζεται και το τρίτο δεκάλεπτο φέρνει μια ακόμα συναρπαστική αναμέτρηση ανάμεσα στους Kamptzida Lizards και τους Poseidonio Warriors. Οι Lizards διατηρούν το προβάδισμα, καθώς οι Πατίκας και Ζαγαρτζιλής συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους. Ωστόσο, οι Warriors δεν παραιτούνται και επιδεικνύουν αντοχή και αίσθηση του παιχνιδιού. Με έναν εντυπωσιακό συνδυασμό της άμυνας και της επίθεσης, οι Poseidonio Warriors μειώνουν τη διαφορά και το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με σκορ 58-50 υπέρ των Lizards.

Το τελευταίο δεκάλεπτο φέρνει μεγάλη αγωνία και ανατροπές. Οι Poseidonio Warriors δείχνουν αποφασισμένοι να ανατρέψουν το ματς και να κατακτήσουν τη νίκη. Οι Δημητριάδης και Χατζηνικολάου εμφανίζονται σε καταπληκτική κατάσταση και κάνουντα πάντα για να ανατρέψουν το σκορ υπέρ των Warriors. Ωστόσο, οι Kamptzida Lizards δεν υποχωρούν και αντιδρούν με εξαιρετική ομαδικότητα και συγκέντρωση. Οι παίκτες των Lizards διατηρούν την ψυχραιμία τους και αντιμετωπίζουν με επιτυχία τις προσπάθειες των αντιπάλων τους. Ο αγώνας φτάνει στο τέλος του με το σκορ να δείχνει 79-73 υπέρ των Kamptzida Lizards. Οι Lizards καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη, αξιοποιώντας την αποφασιστικότητά τους και τις εξαιρετικές επιδόσεις των κορυφαίων παικτών τους, Πατίκα και Ζαγαρτζιλή.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήτρης Πατίκας ο οποίος πέτυχε 27 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Ενώ πρωταγωνιστής για τους Warriors είναι ο Μάκης Δημητριάδης ο οποίος έβαλε 25 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Kamptzida Lizards: Μακρής 2 , Ζαγαρτζιλής 14 (4) , Καρακίτσιος 10 , Κουκούλης 4 , Πεφτιτσέλης Α. 3 , Αποστόλου , Αρβανίτης 3 , Τσερέλης 8 (2) , Γεράκης 4 , Πεφτιτσέλης 3 Γ. (1) , Πατίκας 27 (3) , Μουτσουδης

Poseidonio Warriors: Δημητρίου 6 , Βενιαμήν 4 , Γιαννάκης 3 (1) , Ταγάρας 6 , Παπαδόπουλος 10 , Γιαγκόπουλος 5 (1) , Χατζηνικολαου 14 (2) , Δημητριάδης 25 (7)