11/06/2023
Υποβρύχιοι 25 25 26 20 - 96 -
Polichni 5 goat 10 16 20 24 - 70 -

Εύκολη επικράτηση οι Υποβρύχιοι!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ένας αρκετά ισορροπημένος αγώνας, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Υποβρύχιοι κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά με το σκορ να δείχνει 25-10 υπέρ τους. Ο Κάγκας Θεόδωρος ξεχώρισε σε αυτό το δεκάλεπτο με την εκπληκτική του τεχνική και ακρίβεια στα σουτ, ενώ οι Polichni 5 goat προσπαθούσαν να αντιδράσουν χώρις όμως να πετύχουν τον στόχο τους.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι, οι Υποβρύχιοι ενισχύθηκαν ακόμα περισσότερο στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι παίκτες τους έδειχναν εξαιρετική χημεία και συνεργασία, επιτρέποντάς τους να καταλάβουν τον έλεγχο του αγώνα. Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Κάγκας Αλέξη και Γιαννόγλου, οι Υποβρύχιοι επεκτείναν το προβάδισμά τους και το σκορ στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ήταν 50-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Υποβρύχιοι συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Ο Τζίντζας έκανε εντυπωσιακές επεμβάσεις στην άμυνα, ενώ ο Παπαντωνίου έδειξε τις ικανότητές του στην επίθεση. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 76-46 υπέρ των Υποβρύχιων, καθιστώντας σαφές ότι είχαν το πάνω χέρι στο παιχνίδι.

Καθώς πλησίαζε στο τέλος του αγώνα, οι Polichni 5 goat προσπάθησαν να αντιδράσουν και να μειώσουν τη διαφορά. Οι παίκτες τους, Μπουτκόβαλης και Καλλιώρας, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, αλλά οι Υποβρύχιοι διατήρησαν τον έλεγχο. Το τέλος του αγώνα βρήκε τους Υποβρύχιους νικητές με σκορ 96-70.

MVP του αγώνα είναι ο Κάγκας Θεόδωρος ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Ενώ για τους 5 goat άξιος αναφοράς είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 44 πόντους και κατάφερε να μαζέψει 6 ριμπάουντ.

Υποβρύχιοι: Κάγκας Θ. 14 (1) , Γιαννόγλου 19 (3) , Μαρκάκης 2 , Τζίντζας 12 (2) , Καγκας Α. 17 , Ταμουτσέλης 18 (2) , Παπαντωνίου 14

Polichni 5 goat: Πετάβρατζης 4 , Μπουτκόβαλης 16 , Κυριακίδης 2 , Δαμιανίδης , Δαγκλής 2 , Παπαδόπουλος 2 , Τσακίρης , Θεοδοσιάδης , Καλλιωρας 44 (1)