71
Tseliguns 5 12 9 16 - 42 -
86ers 21 16 12 22 - 71 -

Εύκολη επικράτηση των 86ers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν εντυπωσιακό για τους 86ers, οι οποίοι έδειξαν την ανωτερότητά τους από την αρχή. Οι παίκτες των 86ers, όπως οι Αποστόλου, Παπαδόπουλος και Αρίκας, κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια και πρόσφεραν εξαιρετικές επιθέσεις, σκοράροντας αποφασιστικά. Από την άλλη πλευρά, οι Tseliguns δυσκολεύτηκαν να βρουν την ροή τους και να προσαρμοστούν στην έντονη άμυνα των αντιπάλων τους. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα ευνοϊκό σκορ 5-21 υπέρ των 86ers.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι 86ers συνέχισαν να επιδίδονται σε εξαιρετικό μπάσκετ. Οι παίκτες τους εμφανίστηκαν αποτελεσματικοί τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Οι Tseliguns προσπάθησαν να αντιδράσουν και να μειώσουν τη διαφορά, αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες στην εύρεση ανοιχτών χώρων και στην οργάνωση της επίθεσής τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 17-37 υπέρ των 86ers.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, η διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο έγινε ακόμα πιο εμφανής. Οι 86ers συνέχισαν να επιδίδονται σε αποτελεσματική επίθεση, ενώ η άμυνά τους προκάλεσε πολλά προβλήματα στους αντιπάλους τους. Οι Tseliguns έδειξαν αντοχή και πάλεψαν με θέρμη, αλλά δυστυχώς η ανωτερότητα των 86ers ήταν αδιαμφισβήτητη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 26-49 υπέρ των 86ers.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η επισφαλής προσπάθεια των Tseliguns να ανατρέψουν το παιχνίδι. Παρά τη διαφορά στο σκορ, οι παίκτες των Tseliguns δεν παρέδωσαν τα όπλα τους και επέδειξαν αντοχή και αποφασιστικότητα. Ωστόσο, η ομάδα των 86ers διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και συνέχισε να προσθέτει πόντους στο σκορ. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα τελικό σκορ 42-71 υπέρ των 86ers.

MVP του αγώνα είναι ο Ελευθέριος Αποστόλου ο οποίος πέτυχε 26 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Tseliguns άξιος αναφοράς είναι ο Χρήστος Γιαγρίδης ο οποίος έβαλε 12 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Tseliguns: Γιαγρίδης 12 (1) , Καφφές 3 , Θεοδουλίδης 1 , Τοπτσίδης 2 , Καραμιχάλης 12 (1) , Αποστόλου 5 (1) , Κρυσταλλάς 7

86ers: Αποστόλου 26 (2) , Καλιάτσος 5 (1) , Γερολυμάτος 3 , Γραμματίκας 9 , Κουρουκλίδης , Αρίκας 14 , Φραγγής , Παπαδόπουλος 14 (3) , Πανούχος