27/03/2022
The Toy Men 17 16 11 17 - 61 -
Sintrim Team 11 11 15 31 - 68 -

Φανταστική εμφάνιση και νίκη για την Sintrim Team!

Σε ένα συναρπαστικό ματς με πολλές εναλλαγές στο σκορ οι μαχητικοί Sintrim κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να πάρουν την νίκη με μια τρομερή εμφάνιση επί των The Toy Men με 61-68.

Έχοντας τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι οι The Toy Men έδειξαν ότι μπορούν να πάρουν εύκολα το παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. Όμως από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου οι Sintrim έδειξαν για ακόμα μια φορά τα δόντια τους , κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά και με μια φανταστική εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να κλέψει την νίκη μέσα από τα χέρια των The Toy Men.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Καραγιαννιώτης Δημήτρης με 38 πόντους και 6 ριμπάουντ ενώ άξιος αναφοράς είναι και ο Κουτσιμάνης Παναγιώτης που έκανε double double με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των The Toy Men καλύτεροι ήταν οι Λαμψίδης Αλέξης όπου παραλίγο να πετύχει double double έχοντας 14 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Βαλκούμας Ηρακλής με 22 πόντους.

The Toy Men: Πάνος 9 (2) , Κορτσιμανίτσης 3 , Βαλκούμας 22 (3) , Στρατίκης 7 (1) , Στράκαλης , Καλτσάς , Σιούτης 2 , Πετιμεζάκης 4 (1) , Λαμψίδης 14

Sintrim Team: Πιερρουτσάκος 8 , Κουτσιμάνης 12 , Κατσαούνης , Καραγιαννιώτης 38 (2) , Λαδόπουλος , Μπούζης , Λιβέρης 6 , Μάρκος 4