28/06/2023
Stefanina Timberwolves 27 14 20 24 - 85 -
SKG Sonics 27 16 29 27 - 99 -

Φανταστική εμφάνιση και νίκη των SKG Sonics!

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό ισοπαλία στο σκορ, 27-27. Οι παίκτες Simovic και Καλλιώρας των Stefanina Timberwolves κατέδειξαν την κλάση τους, ενώ οι Σμυρλής, Τροφίδης και Καλαποθαράκος των SKG Sonics προσπάθησαν να διατηρήσουν την ισορροπία στο παιχνίδι με τα καλάθια τους κάτι που εν τέλη το κατάφεραν.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να αναμετρώνται με αμοιβαία ανταπόκριση. Ο αγώνας ήταν αρκετά ισορροπημένος, με τους SKG Sonics να αποκτούν μια μικρή προβολή καθώς το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 41-43 υπέρ τους. Οι Simovic και Καλλιώρας συνέχισαν να είναι σημαντικοί παίκτες για τους Stefanina Timberwolves, ενώ οι Σμυρλής, Τροφίδης και Καλαποθαράκος των SKG Sonics προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση.

Καθώς εξελισσόταν το παιχνίδι, οι SKG Sonics πήραν τον έλεγχο στο τρίτο δεκάλεπτο. Με εξαιρετική επίθεση και αποτελεσματικότητα, κατάφεραν να δημιουργήσουν μια αξιοσημείωτη διαφορά στο σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 61-72 υπέρ των SKG Sonics. Οι παίκτες των Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά οι αντίπαλοί τους ήταν ανίκητοι.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για την τελική έκβαση του αγώνα. Οι SKG Sonics συνέχισαν να κυριαρχούν και να αυξάνουν την διαφορά τους. Με επιθετική ισχύ και σωστές τακτικές, κατέληξαν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 85-99.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Καλαποθαράκου Χρήστου ο οποίος έκανε ένα φοβερό Double Double με 24 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Stefanina αυτός που συνέβαλε στα μέγιστα είναι ο Mladen Simovic ο οποιός έκανε και αυτός Double Double με 30 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Stefanina Timberwolves: Simovic 30 , Καλλιώρας 30 (2) , Καμαρούδης 12 (4) , Χρήστογλου , Τσακαλαίδης 3 (1) , Κλώνος 2 , Αγγελίδης  , Μαυρουδής 4

SKG Sonics: Τροφίδης 26 (5) , Κωνσταντινίδης 4 , Καποδίστριας 2 , Σιβένας 2 , Σμυρλής 33 (1) , Καλαποθαρακος 24 (1) , Ζογκου 8