56
MnP 15 11 20 10 - 56 -
Milgyraki Bucks 15 13 17 10 - 55 -

Φινάλε φωτιά και μεγάλη νίκη για τους MnP!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό ρυθμό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και πόντους, με τους παίκτες των MnP, Ιακωβίδη και Μόκκα, να δείχνουν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα στις επιθετικές ενέργειές τους. Η ομάδα των Milgyraki, από την άλλη πλευρά, επέδειξε επίσης αξιοσημείωτη άμυνα και αντίσταση, καθώς οι παίκτες της Σταμολάμπρος και Χαρμάνας προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με ισοπαλία 15-15, δείχνοντας πόσο ανταγωνιστικός ήταν ο αγώνας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίκτες των MnP και των Milgyraki συνέχισαν να παρουσιάζουν εξαιρετικές επιδόσεις. Η ομάδα των MnP, με τους Ιακωβίδη και Μόκκα να παραμένουν σε κορυφαία φόρμα. Ωστόσο, οι Milgyraki δεν έμειναν πίσω, με τους Σταμολάμπρος και Χαρμάνας να κάνουν εξαιρετική δουλειά στην επίθεση και την άμυνα. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Milgyraki να προηγούνται με 28-26, δείχνοντας πόσο σφιχτός και ανταγωνιστικός ήταν ο αγώνας.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις δύο ομάδες. Οι MnP προσπάθησαν να ανακτήσουν το προβάδισμα, με τους Ιακωβίδη και Μόκκα να κάνουν εξαιρετικές επιθετικές ενέργειες και να προσπαθούν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Από την άλλη πλευρά, οι Milgyraki δεν έμειναν πίσω, με τους Σταμολάμπρος και Χαρμάνας να συνεχίζουν να κάνουν εξαιρετική δουλειά στην άμυνα και να προσπαθούν να κρατήσουν το προβάδισμα. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους MnP να προηγούνται με 46-45.

Με τις ομάδες να μπαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο η μάχη έφτασε στο αποκορύφωμά της με το σκορ να πηγαίνει πόντο πόντο μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα. Με δύο βολές στο τέλος οι Bucks παίρνουν το προβάδισμα και χρειάζονται μια καλή άμυνα για να πάρουν την νίκη. Ο Μπάμπης Ιακωβίδης όμως έχεις άλλη άποψη καθώς με μια υπέροχη κίνηση θα περάσει τον αντίπαλό του και θα αφήσει την μπάλα στο καλάθι στην λήξη του αγώνα. Έτσι με αυτό το buzzer beater οι MnP θα πάρουν την νίκη με σκορ 56-55.

MVP του αγώνα είναι ο Μπάμπης Ιακωβίδης ο οποίος πέτυχε 34 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Milgyraki είναι ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.

MnP: Στρουζας , Παπαδόπουλος 3 (1) , Λάσκος , Κυριαζής 5 , Κεχίδης , Μόκκας 14 , Ιακωβιδης 34 (3) , Ορφανίδης

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου , Τσαχουρίδης 12 (2) , Χαρμάνας 14 , Κούτρης , Σπυριδόπουλος , Σταμολάμπρος 14 (1) , Τράσκας 5 , Δεμίρης 3 (1) , Παττάκος 7 (1)