28/04/2024
Most Wanted 22 13 16 12 - 63 -
Brooklyn Bets by Amerikanos24 8 11 11 10 - 40 -

Με φόρα από το χειμερινό οι Most Wanted!

Ποδαρικό με το δεξί έκαναν οι Most Wanted στον τέταρτο όμιλο της Summer Evolution League, καθώς στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής κέρδισαν εύκολα τους Brooklyn Bets by Americanos 24 με 63-40 στο κλειστό του Σπάρτακου!

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το ματς για τους Most Wanted, καθώς με 7 πόντους του Γουναρίδη, άλλους τόσους του Μπούκουρα και 6 του Θεοδώρου, έχτισαν από νωρίς διψήφια διαφορά 14 πόντων, 22-8. Οι Λαδιάς και Ρούσσος από την περιφέρεια και ο Αγγελόπουλος μέσα από το ζωγραφιστό έδωσαν τις λύσεις στην επίθεση των φιλοξενούμενων στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Πιο ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο, εκεί όπου με 6 πόντους του Κουσάκη και τριποντάκι του Θεοδώρου, οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με αέρα 16 πόντων, 35-19. Δεν μπόρεσαν οι Brooklyn Bets by Americanos 24 να πλησιάσουν τον αντίπαλο σε εκείνο το διάστημα, παρά τους 8 συνεχόμενους πόντους του Λαδιά.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το συγκρότημα του Ελευθεράκη βρέθηκε μέχρι και στο +26, 47-21, και τελικά με δύο τρίποντα του Μιχαλόπουλου, 5 πόντους του Αναγνώστη και 4 του Θεοδώρου, έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο στο +21, 51-30. Ο Χαλαβατζής με 4 πόντους τραβούσε το κουπί στην επίθεση των φιλοξενούμενων στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ από 2 είχαν οι Μαυρογιαννάκης, Λαδιάς και Αγγελόπουλος. Σκορ τρίτης περιόδου 51-30!

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο δύσκολα θα άλλαζε κάτι στο κλειστό του Σπάρτακου και έτσι οι Most Wanted έφτασαν εύκολα στη νίκη με 63-40, μετά από εύστοχες προσπάθειες των Γουναρίδη, Μιχαλόπουλου και Κουσάκη. Για την παρέα του Μπαμπάτσικου στα τελευταία λεπτά του αγώνα βρήκαν στόχο οι Χαλαβατζής, Λαδιάς, Ρούσσος και Αγγελόπουλος.

Betsson MVP των Most Wanted ο Μπούκουρας με 7 πόντους, έχοντας 2/2 δίποντα και 1/4 τρίποντα. Πήρε 15 ριμπάουντ, έδωσε 5 ασίστ, έκλεψε 3 φορές και έκανε 6 λάθη. Πολυτιμότερος των Brooklyn Bets ο Λαδιάς με 15 πόντους, έχοντας 6/11 δίποντα και 1/1 τρίποντο. Μάζεψε 3 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, έκλεψε 1 φορά και έκανε 1 λαθάκι.

Most Wanted (Ελευθεράκης): Γουναρίδης 16 (1), Μπούκουρας 7 (1), Θεοδώρου 13 (1), Κουσάκης 10, Μήτσης 2, Μιχαλόπουλος 10 (3), Αναγνώστης 5, Ντάνασης

Brooklyn Bets by Americanos 24 (Μπαμπάτσικος): Αγγελόπουλος 6, Χαλαβατζής 8, Λαδιάς 15 (1), Μαυρογιαννάκης 2, Ρούσσος 7 (1), Δαραμούσκας 2

Τι μας άρεσε: Το εξαιρετικό ξεκίνημα των Most Wanted, που απλοποίησε τα πράγματα!