15/12/2023
ΟΙ ΜΑΕΣΤΡΟΙ 11 14 11 5 - 41 -
Patras Chicken Nuggets 7 10 9 19 - 45 -

Φοβερή ανατροπή και νίκη για Chicken Nuggets κόντρα σε Μαέστρους

Σε ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις και ανατροπές, οι Chicken Nuggets κατάφεραν να "αποδράσουν" με το ροζ φύλλο εκεί που δεν το περίμενε κανείς. Πάλεψαν μέχρι το τέλος και πήραν την πολυπόθητη νίκη.

Από την αρχή του αγώνα οι Μαέστροι έδειξαν περισσότερη διάθεση και κατάφεραν να επιβάλουν το ρυθμό που ήθελαν. Παίζοντας καλή άμυνα αλλά έχοντας και συνέπεια στην επίθεση πήγαν στο δεύτερο δεκάλεπτο με το υπερ τους 11-7. Στη συνέχεια, το ματς συνέχισε να παρουσιάζει παρόμοια εικόνα και τη διαφορά να πηγαίνει στους 6 (22-16). Η διαφορά δεν ήταν μεγάλη, αλλά οι Μαέστροι είχαν φέρει στα μέτρα τους το παιχνίδι.

Στην επανάληψη, οι Μαέστροι θα συνέχιζαν να είναι εύστοχοι με αποτέλεσμα να στείλουν τη διαφορά σε διψήφια τιμή και πιο συγκεκριμένα στο +10 (36-26). Εκεί φάνηκε πως τα πράγματα δυσκόλευαν επικίνδυνα για τους φιλοξενούμενους Chicken Nuggets, οι οποίοι παρ'όλα αυτά δεν είχαν σκοπό να το παρατήσουν. Στο 4ο δεκάλεπτο, αρχικά μέσω της τρομερής άμυνας, αλλά και της συνέπειας στο επιθετικό κομμάτι οι Chicken Nuggets έδειχναν πως επιστρέφουν. Τα τελευταία λεπτά επιφύλασσαν ένα πραγματικό "θρίλερ" το οποίο θα έπαιρναν οι παθιασμένοι Chicken Nuggets κάνοντας μια φανταστική ανατροπή. Με επιμέρους 5-19 το σκορ έληξε στο 41-45.