01/10/2023
Golden Steak Evosmos 21 17 24 7 - 69 -
Phoenix BC 15 10 11 16 - 52 -

Golden steak evosmos και πρώτη νίκη!

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Golden Steak Evosmos να έχουν το προβάδισμα με 21-15. Οι παίκτες της ομάδας επέδειξαν ένα εξαιρετικό σύστημα παιχνιδιού και αντίδρασης στην άμυνα των αντιπάλων τους, κρατώντας τον έλεγχο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστικότητα των Golden Steak Evosmos ενισχύθηκε καθώς έφτασαν σε σκορ 38-25. Οι φανέλες με τα όνοματα Σποντής , Γιαννούσης και Καφριτσας άναψαν από ενέργεια και συνεργασία, ενώ οι Phoenix BC προσπαθούσαν να ανατρέψουν την κατάσταση χωρίς να πετύχουν το κάτι παραπάνω το οποίο έψαχναν από την αρχή του παιχνιδιού.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστικό για τους Golden Steak Evosmos, καθώς επέκτειναν το προβάδισμά τους σε 62-36. Οι Σποντής, Γιαννούσης και Καφρίτσας δεν σταμάτησαν να επιδεικνύουν το ταλέντο τους στην επίθεση και την άμυνα, κάνοντας τη ζωή των αντιπάλων τους ακόμα πιο δύσκολη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε την ολοκλήρωση του αγώνα, με τους Golden Steak Evosmos να παίρνουν τη νίκη με σκορ 69-52. Οι Phoenix BC έδειξαν τι μπορούν να καταφέρουν και χάρης στον Τσαπάρα και τον Μπασακύρο κατάφεραν να μειώσουν αρκετά την διαφορά αλλά η προσπάθεια για ακόμα μια φορά δεν ήταν αρκετή.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αστέριος Σποντής ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Phoenix BC είναι ο Πέτρος Τσαπάρας ο οποίος έβαλε 16 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 5 (1) , Παναγιωτούνης , Βασιλειάδης , Μπρακόπουλος Γ. 1 , Μπρακόπουλος Κ. 3 (1) , Μαυρένης 4 , Λουκίδης 2 , Κουιμτζής 2 , Καφριτσας 12 (1) , Γιαννούσης 13 , Σποντής 21 (3) , Καλογήρος 6

Phoenix BC: Τσαπάρας 17 , Παπαβασιλείου 3 (1) , Πιστόλας 2 , Συμεωνίδης 4 , Φελουκίδης 8 , Μπέκος 8 (1) , Συμεωνίδης , Μπασακύρος 10 (1) , Γαλάνης , Τζαφέρης