14/02/2024
Anatolians Jazz 27 14 9 16 - 66 -
Never Again 9 9 14 17 - 49 -

Η άμυνα έδωσε την νίκη στους Anatolians Jazz!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια εκρηκτική εμφάνιση από τους Jazz. Οι παίκτες των Jazz, με τους Χατζηεμμανουήλ, Μπαντή και Παρισάκη να ηγούνται της ομάδας τους, έδειξαν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο. Με ακριβή σουτ και επιθετικές επιθέσεις, οι Jazz κατάφεραν να δημιουργήσουν μια μεγάλη διαφορά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 27-9 υπέρ των Jazz.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jazz συνέχισαν να δείχνουν την κυριαρχία τους στο γήπεδο. Οι Χατζηεμμανουήλ, Μπαντής και Παρισάκης συνέχισαν να είναι οι καλύτεροι παίκτες της ομάδας τους, ενώ οι Never Again προσπάθησαν να αντιδράσουν. Παρά τις προσπάθειές τους, όμως, οι Jazz διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και διατήρησαν το προβάδισμά τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 41-18 υπέρ των Jazz.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Never Again αντέδρασαν με αποφασιστικότητα. Οι Φραντζής και Καμαράς έδειξαν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο, ενώ η ομάδα τους λειτούργησε σαν συντονισμένη μονάδα. Παρά τις προσπάθειες των Jazz να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, οι Never Again κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 50-32 υπέρ των Jazz.

Καθώς φτάνουμε στο τέλος του αγώνα, οι Jazz επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους. Οι Χατζηεμμανουήλ, Μπαντής και Παρισάκης συνεχίζουν να ηγούνται της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις στο τέταρτο δεκάλεπτο. Παρά τις προσπάθειες των Never Again να αντισταθούν, οι Jazz διατηρούν τον έλεγχο του παιχνιδιού και καταλήγουν σε μια εντυπωσιακή νίκη με το τελικό σκορ να δείχνει 66-49.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Νίκος Παρισάκης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 12 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Never Again είναι ο Γιώργος Καμαράς ο οποίος ο οποίος έκανε Double Double με 11 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Anatolians Jazz: Χατζηεμμανουήλ 18 (4) , Αλεξιάδης 2 , Χατζηεμμανουήλ 4 , Οδοντίδης 8 , Βαφειάδης 13 (3) , Μπαντής 8 , Αλεξιάδης 1 , Παρισάκης 12

Never Again: Φραντζής 11 (1) , Μυλιόρδος 10 (2) , Παπαϊωάννου , Συρόπουλος , Λουκοβίτης 10 (1) , Τσαλκιτζής 1 , Καντυλτζόγλου 2 , Καμαράς 11 (1) , Σαμαράς 2 , Κουλεμάνης 2