03/10/2021
Thessaloniki Avispas 12 9 12 19 - 52 -
Salonica Old Stars 13 21 8 16 - 58 -

Η 2η περίοδος έδωσε την νίκη στους Old Stars Salonica!

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα οι Old Stars Salonica, επικρατώντας των μαχητικών Θεσσαλονίκη Hornets με σκορ 52-58.

Σε ένα αρκετά ανταγωνιστικό και όμορφο παιχνίδι η 2η περίοδος ήταν εκείνη που έκρινε τον αγώνα καθώς μετά από μια μοιρασμένη 1η περίοδο 12-13, το επί μέρους 9-21 των φιλοξενούμενων στο 2ο δεκάλεπτο τους έβαλε οδηγούς και ανάγκασε τους Θεσσαλονίκη Hornets να προσπαθούν να ανατρέψουν το σκορ.

Έτσι παρά το γεγονός πως οι Hornets κέρδισαν τις υπόλοιπες 2 περιόδους με 12-8 και 19-16 αντίστοιχα δεν ήταν αρκετό για να πάρουν την νίκη.

Για τους ηττημένους μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Χατζηιωαννίδης με 22 πόντους, ενώ οι νικητές είχαν σε καλή μέρα τους Περρωστή με 12 πόντους και Αλεξιάδη με 14 πόντους αλλά ο MVP του αγώνα ήταν ο Μπάμπης Σειταρίδης που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 17 πόντους,11 ριμπάουντ,3 ασισστ και 2 κλεψίματα

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ HORNETS: Χατζημιχαήλ 5(1), Κώστας, Χουρδάκης 2, Καμάρης 7(1), Χατζηιακωβίδης, Μαγούδης 9, Χατζηιωαννίδης 23(1), Ραφαηλίδης, Μαυρίδης, Σοιλεμεζίδης 6

OLD STARS SALONICA: Λαθουράκης, Βραχνός, Γούναρης 1, Περρωστής 12, Σειταρίδης 17(2), Μπουλγουράνος 9(1), Αλεξιάδης 14(2), Βλάχος 1, Μαστρογιάννης 4