17/11/2022
Never Coupen 12 11 14 14 - 51 -
RBD ProfiterAll-Stars 15 10 2 10 - 37 -

Η Never Coupen “έφαγε” τους ProfiterAll-Stars!

Δυο ισάξιες ομάδες βρέθηκαν στο κλειστό γήπεδο του Σπάρτακου , για την πέμπτη αγωνιστική , στο Basketaki Rebound League . Στο πρώτο ημίχρονο οι ProfiterAll Stars ήταν καλύτερη , όμως , ως γνωστόν γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος , στο δεύτερο ημίχρονο η Never Coupen ήταν καλύτερη και  έφυγαν νικητές με σκορ 51-37 .

Η Never Coupen με τον Κωστόπουλο να έχει 5 πόντους , ξεκίνησε με καλύτερο ρυθμό από τους φιλοξενούμενους τους , παίρνοντας το προβάδισμα , όμως , οι ProfiterAll Stars με τον Πούγια να βάζει 7 πόντους , βρήκαν τα πατήματα τους και πριν το κλείσιμο του δεκάλεπτου έκαναν  το 12-15.

Στην δεύτερη περίοδο οι ProfiterAll Stars με τον Πούγια να έχει 4 πόντους  , είχαν το πάνω χέρι στο δεκάλεπτο , όμως , η Never Coupen με τον Δημητρόπουλο 5 πόντους , στα τελευταία δύο λεπτά έφτασε σε απόσταση αναπνοής από τους φιλοξενούμενους ,πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 23-15.

Στην τρίτη περίοδο οι Never Coupen με τον Μακρίδη να σκοράρει 7 πόντους ,  μπήκαν δυναμικά από το ξεκίνημα ,χωρίς να αφήσουν περιθώρια στον αντίπαλο για   ανάπτυξη επιθέσεων ,  κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 37-27 .

Στην τελευταία περίοδο οι ProfiterAll Stars με τον Κωστόπουλο να έχει 4 πόντους , προσπάθησαν να ξανά μπουν στο παιχνίδι , όμως , η Never Coupen έπαιξε  όπως πρέπει , για να φύγει νικήτρια , με σκορ 51-37 .

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Μουστάκας  , με 5 πόντους, 11 ριμπάουντ , 1 κλέψιμο και 1 ασίστ . Από τους ηττημένους  ξεχώρισε ο Πούγιας , με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα .

Η Never Coupen είχε 17/41 δίποντα , 4/29 τριποντά , 5/14 βολές ,52 ριμπάουντ , 8 ασίστ και 12 κλεψίματα. Οι ProfiterAll-Stars είχαν 12/38 δίποντα , 3/19 τριποντά , 7/17 βολές, 35 ριμπάουντ , 6 ασίστ και 8 κλεψίματα

Never Coupen (Μακρίδης ): Αργύρης 3 , Δαλέτζας 2 ,  Δημητρόπουλος 14 (1), Κυπριωτάκης ,Κωστόπουλος 13 (1) , Μακρίδης 7 (2), Μουστάκας 5, Πετρόπουλος 7,  Χρονόπουλος .

ProfiterAll-Stars (Αμανατίδης): Γκίνης 6, Δημητριάδης 2 , Καρτάλιδης 5 , Κρίκος 4,  Κόττας 4, Νάκος 3, Περικος 2 , Πούγιας 11 (2), Τριανταφύλλου .

Τι μας άρεσε :  Την όρεξη που έβγαλαν οι δύο ομάδες στο παρκέ .