06/05/2023
Never Again 15 11 20 16 - 62 -
Tseliguns 14 21 7 10 - 52 -

Η νίκη ήρθε για τους Never Again!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ αμφίρροπο, με τους παίχτες αμφότερων των ομάδων να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό στο παρκέ. Οι Never Again κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ και χάρης στην μεγάλη τους προσπάθεια κατάφεραν να πάρουν έστω και την ελάχιστη διαφορά με το τέλος του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Tseliguns κατάφεραν να ανέβουν στο σκορ, με τους Αθανασιάδη και Κυριακίδη να παίζουν μεγάλο ρόλο στην ανατροπή. Οι Never Again προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν κατάφεραν να αντισταθούν στη δυναμική επίθεση των Tseliguns. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με 26-35 υπέρ των Tseliguns.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Never Again βελτίωσαν το παιχνίδι τους και κατάφεραν όχι μόνο να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ αλλά και να φτιάξουν και διαφορά για αυτούς. Ο Σαχινίδης και ο Χαρισόπουλος έπαιξαν μεγάλο ρόλο στην ανατροπή, ενώ από την άλλη οι Tseliguns δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν ατον ίδιο ρυθμό και έτσι πέτυχαν μόλις 7 πόντους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Tseliguns προσπάθησαν με νύχια και με δόντια να μειώσουν την διαφορά αλλά η ζημιά είχε ήδη γίνει και έτσι η νίκη πέρασε στα χέρια των Never Again με τελικό σκορ 62-52.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Σαχινίδης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό double double έχοντας 32 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Για τους Tseliguns άξιος αναφοράς είναι ο Στάθης Κυριακίδης ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ.

Never Again: Τιτίρλας 2 , Μυλιόρδος 6 , Παπαϊωάννου , Σπαθής , Τσόρλαλης 7 (1) , Σαχινίδης 32 (6) , Λεφάκης , Χαρισόπουλος 15 (1)

Tseliguns: Αθανασιάδης 10 (1) , Τσέος , Γιαγρίδης 8 , Καφφές 2 , Λόλας , Σταματάκης , Θεοδουλίδης 6 (1) , Κοΐου 5 (1) , Κυριακίδης 16 (1) , Κεσιδης 5 (1)