10/12/2023
Spacers 14 11 8 18 - 51 -
Brokers 16 13 13 17 - 59 -

Η νίκη στα χέρια των Brokers!

Ο αγώνας μεταξύ των Spacers και των Brokers ξεκίνησε με έντονο ανταγωνισμό, καθώς οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια με αμφίρροπο τρόπο. Οι Στεργιόπουλος και Σπανομίχος των Spacers και οι Ψαρρόπουλος και Κωνσταντινίδης των Brokers επέδειξαν εξαιρετικές επιδόσεις. Μετά από ένα πρώτο δεκάλεπτο γεμάτο εντάσεις, οι Brokers προηγούνται με 16-14, υποδηλώνοντας ότι ο αγώνας θα είναι ανοιχτός και αμφίρροπος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Brokers αναλαμβάνουν τον έλεγχο του αγώνα, επιδεικνύοντας έναν επιθετικό και συντονισμένο προσανατολισμό. Οι Ψαρρόπουλος και Κωνσταντινίδης συνεργάζονται αποτελεσματικά, αντιμετωπίζοντας τις αμυντικές προσπάθειες των Spacers. Με το σκορ να δείχνει 25-29 υπέρ των Brokers, η ομάδα αυξάνει το πλεονέκτημά της, ενισχύοντας το ψυχολογικό πλεονέκτημα της ενόψει του δεύτερου μισού του αγώνα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, Brokers συνεχίζουν την καλή τους πορεία στο παιχνίδι μεαρκετά καλάθια αλλά και καλά οργανωμένη επίθεση κατάφεραν να ανεβάσουν την διαφορά σε ένα επίπεδο που πλέον οι Spacers θα έπρεπε να πετύχουν την μεγαλύτερη ανατροπή που θα μπορούσαν.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Brokers βρίσκουν την αναγκαία αντίδραση για να εξασφαλίσουν τη νίκη. Οι Ψαρρόπουλος και Κωνσταντινίδης επιστρέφουν δυναμικά, καθοδηγώντας την ομάδα τους σε επιτυχημένες επιθέσεις. Οι Spacers προσπαθούν να αντισταθούν, αλλά οι Brokers διατηρούν το πλεονέκτημά τους. Ο αγώνας ολοκληρώνεται με το σκορ να δείχνει 59-51 υπέρ των Brokers.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτρης Ψαρρόπουλος ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 15 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Spacers είναι ο Αλέξανδρος Στεργιόπουλος ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 13 πόντους και 10 ασίστ.

Spacers: Σπανομίχος 11 (1) , Κωνσταντινίδης 2 , Παπαγεωργίου 3 , Τζίγκας 7 (1) , Μασμανίδης 5 , Μπερμπέρης 2 , Μυγδάκος 2 , Στεργιόπουλος 13 (2)

Brokers: Πεχλιβάνης 5 , Ζαφείρης , Μαυρομανώλης 6 (2) , Χωρινός 3 , Βλάχος 8 (2) , Ψαρρόπουλος 15 (1) , Τσιταμπάνης , Κωνσταντινίδης 13 , Ιωακειμιδης 9