27/06/2024
Sicarios BC 28 36 27 36 - 127 -
Manchester United BC 27 25 31 19 - 102 -

Η πιο σφιχτή εμφάνιση των Sicarios!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Sicarios και η Manchester United μπήκαν δυναμικά στο παρκέ, προσφέροντας στους θεατές ένα συναρπαστικό ξεκίνημα. Οι ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα, με τους παίκτες να εκμεταλλεύονται κάθε ευκαιρία για να σκοράρουν. Ο Γκιφόπουλος για τους Sicarios και ο Ψευτόγκας για την Manchester United ηγήθηκαν των προσπαθειών των ομάδων τους, με το δεκάλεπτο να λήγει 28-27 υπέρ των Sicarios.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Sicarios να ανεβάζουν στροφές και να παίρνουν ξεκάθαρο προβάδισμα. Ο Μούμογλου και ο Στεαί συνδυάστηκαν άψογα με τον Γκιφόπουλο, δημιουργώντας ένα ισχυρό επιθετικό τρίδυμο που έφερε την ομάδα τους μπροστά στο σκορ με 64-52. Η άμυνα της Manchester United δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει την επιθετικότητα των Sicarios, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Χριστοφίδη και του Καρακώστα Κώστα.

Το τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με τους Sicarios να διατηρούν το προβάδισμά τους, αν και η Manchester United κατάφερε να μειώσει τη διαφορά. Ο Χριστοφίδης και ο Καρακώστας Κώστας έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην επιθετική αναγέννηση της ομάδας τους, αλλά οι Sicarios, με τον Γκιφόπουλο και τον Μούμογλου σε εξαιρετική φόρμα, κατάφεραν να κλείσουν το δεκάλεπτο με σκορ 91-83.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sicarios επιβεβαίωσαν την κυριαρχία τους στο παιχνίδι. Ο Στεαί εντυπωσίασε με την απόδοσή του, ενώ ο Γκιφόπουλος και ο Μούμογλου συνέχισαν να σκοράρουν ασταμάτητα. Η Manchester United δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στην επιθετική καταιγίδα των Sicarios, με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να διαμορφωθεί στο 127-102.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιάννης Γκιφόπουλος ο οποίος πέτυχε Triple Double έχοντας 42 πόντους , 12 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για την United είναι ο Ανδρέας Ψευτόγκας που άγγιξε και αυτός το Triple Double καθώς είχε 32 πόντους , 8 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Sicarios BC: Ρέμπελος 4 , Παπαθανασίου 9 , Μουμογλου 38 (2) , Στεφανιδης , Γκιφόπουλος 42 (3) , Στεαι 34

Manchester United: Καρακώστας Κ. 31 (3) , Λαμπρέλλης 5 (1) , Χριστοφιδης 22 (3) , Καρακώστας Α. 12 , Βαρδάκας , Ψευτόγκας 32 (10) , Τραχαλιός