68
Golden Rail Warriors 21 12 17 25 - 75 -
86ers 19 15 21 13 - 68 -

Η πρώτη νίκη είναι γεγονός για τους Golden Rail Warriors!

Σε έναν αμφίρροπο αγώνα , οι Golden Rail κατάφεραν να επιβληθούν των 86ers με τελικό σκορ 75-68. Ο αγώνας ήταν γεμάτος ένταση και εναλλαγές στο προβάδισμα, κρατώντας τους φιλάθλους σε αγωνία μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Golden Rail πήραν ένα μικρό προβάδισμα με σκορ 21-19. Ηγέτες της ομάδας ήταν οι Σιώπης και Γαρδάνης, οι οποίοι έδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Οι 86ers, με τον Ρικουδη και τον Φραγγή να ξεχωρίζουν, κατάφεραν να παραμείνουν κοντά στο σκορ, κρατώντας τον αγώνα ανοιχτό.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό, με τους 86ers να παίρνουν το προβάδισμα στο τέλος με σκορ 33-34. Ο Ρικουδης και ο Φραγγής συνέχισαν να παίζουν καθοριστικό ρόλο, οδηγώντας την ομάδα τους με επιτυχημένα σουτ και καλή άμυνα. Οι Golden Rail, παρόλο που προσπάθησαν να διατηρήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, δείχνοντας όμως ότι η μάχη ήταν ακόμα ανοιχτή.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι 86ers διεύρυναν το προβάδισμά τους, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 50-55 υπέρ τους. Ο Ρικουδης και ο Φραγγής συνέχισαν να ηγούνται της επίθεσης, ενώ η άμυνά τους κατάφερε να περιορίσει τις επιθετικές προσπάθειες των Golden Rail. Ωστόσο, οι Σιώπης και Γαρδάνης παρέμειναν σταθεροί, κρατώντας την ομάδα τους κοντά στο σκορ και διατηρώντας τις ελπίδες για ανατροπή.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό, με τους Golden Rail να πραγματοποιούν εντυπωσιακή ανατροπή και να κλείνουν τον αγώνα με νίκη 75-68. Οι Σιώπης και Γαρδάνης ανέβασαν την απόδοσή τους στα κρίσιμα λεπτά, οδηγώντας την ομάδα τους με αποφασιστικότητα και εξαιρετικά σουτ. Οι 86ers, παρά την καλή εμφάνιση των Ρικουδη και Φραγγή, δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στην πίεση των Golden Rail. Η νίκη αυτή αποτέλεσε μεγάλη επιτυχία για τους Golden Rail, οι οποίοι έδειξαν ψυχραιμία και αποφασιστικότητα στα κρίσιμα σημεία του αγώνα.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αργύρης Σιώπης ο οποίος πέτυχεένα φανταστικό Double Double έχοντας 37 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους 86ers είναι ο Θεοδόσιος Ρικουδης που έβαλε 34 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Golden Rail Warriors: Γαρδάνης 19 (5) , Σαιβανίδης 2 , Γαβανάς 6 (1) , Πιτοσκας 2 , Χατζησταύρου , Καλαμπούκας , Τέρπος , Γκαντιτζικίδης 3 , Κουγιουμτζιδης 2 , Καραβίτης 3 (1) , Σιώπης 37 (9) , Καμαριώτης 1

86ers: Γερολυμάτος 4 , Συμεωνίδης 6 , Φραγγής 18 (6) , Ρικουδης 34 (7) , Μπεγγλόπουλος 6