14/03/2022
Remal Madri 14 16 15 14 - 59 -
Γιουγκοπιάστηκα 16 18 12 7 - 53 -

Η Remalara είναι εδώ!!!

Την Κυριακή το απόγευμα 13 Μαρτίου στο Basketaki Arena, η Remal Madri με τσαγανό, ψυχή και πίστη στις δυνατότητες της μετά από καιρό, επικράτησε δίκαια με 59 – 53 επί της άξιας πρωτοπόρου και με μόλις μία ήττα Γιουγκοπιάστηκα.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με την Γιουγκοπιάστηκα να έχει ελαφρύ προβάδισμα 14 – 16. Ο Πολύδωρος ήταν το πρώτο βιολί για τους γηπεδούχους με 5 πόντους, με τον Ρηγόπουλο να ακολουθεί με ένα τρίποντο, ενώ το προβάδισμα για τους Κίτρινους κρατούσαν κυρίως οι Παπαγεωργίου με δύο τρίποντα και Πατάγιας με 4 πόντους.

Ωραίο θέαμα προσέφεραν οι δυο ομάδες στο δεύτερο δεκάλεπτο με την Γιουγκοπιάστηκα να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 30 – 34. Οι φιλοξενούμενοι ξεκινήσουν καλύτερα την δεύτερη περίοδο και με τρίποντες βόμβες από Μπαντρά, Σακαρέλλο και 5 πόντους του Παπαγεωργίου , έστειλε την διαφορά στους 10. Η Remal δεν άργησε να αντιδράσει και με τους Παπαϊωάννου,Ρηγόπουλο να βάζουν από 4 πόντους και τον Κουσιορή ένα τρίποντο μείωσαν στους 4 στην λήξη του