28/05/2024
Airdomers 19 24 15 22 - 80 -
Cartel BC 14 9 15 24 - 62 -

Η σταθερότητα έδωσε την νίκη στους Airdomers!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Airdomers κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα, κλείνοντας το σκορ στο 19-14. Οι Σουκουλιάς, Κισκινίδης και Ναχμιάς πρωτοστάτησαν για τους Airdomers, προσφέροντας δυναμικές επιθέσεις και σταθερή άμυνα. Από την πλευρά των Cartel BC, οι Τριανταφύλλου και Αποστολίδης έδειξαν τις επιθετικές τους ικανότητες, αλλά δεν κατάφεραν να μειώσουν σημαντικά τη διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι παίκτες των Airdomers επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Σουκουλιά, Κισκινίδη και Μανσούρ , η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 43-23.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Cartel BC βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των Airdomers. Παρόλο που οι Τριανταφύλλου και Αποστολίδης προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ παραμένει σταθερή υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Cartel BC δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι παίχτες των Airdomers έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό σκορ να είναι 80-62.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Παναγιώτης Σουκουλιάς ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 21 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους Cartel BC ξεχώρισε ο Γιώργος Τριανταφύλλου οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 30 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Airdomers: Αρσένης 7(1), Κισκινίδης 14(1), ΚυρίμηςΑ. 3, ΚυρίμηςΣ. 1, Μανσούρ 10, Μαυρίδης 7(1), Μουστάκης, Ναχμιάς 4, Σουκουλιάς 21, Τρακοσάρης 13(1)

Cartel BC: Αποστολίδης 23(3), Βαλιάσης, Γεωργιάδης 2, Ζωγράφος 2, Καλογιαννίδης, Καραντάκης, Τριανταφύλλου 30(3), Χορόζογλου 5(1)