27/05/2024
The Boys 15 19 18 28 - 80 -
Hellas Paper Bears 15 23 17 9 - 64 -

Η τελευταία περίοδος έδωσε την νίκη στους The Boys!

Ο αγώνας ανάμεσα στους The Boys και τους Hellas Paper Bears ξεκίνησε με ιδιαίτερη ένταση και ανταγωνιστικότητα, καθώς οι δύο ομάδες πάλεψαν σκληρά για την κυριαρχία στο γήπεδο. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με ισόπαλο σκορ 15-15, αντανακλώντας την ισορροπία δυνάμεων μεταξύ των αντιπάλων. Οι The Boys βασίστηκαν στην εκρηκτική απόδοση του Πατίκα Γεώργιου, ο οποίος έδειξε την ικανότητά του τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα, ενώ ο Χαλάτσης συνέβαλε σημαντικά με την ακρίβεια στις πάσες και τα σουτ. Από την άλλη πλευρά, οι Hellas Paper Bears στηρίχθηκαν στις επιθετικές ικανότητες του Μπίλιου και την αμυντική σταθερότητα του Χριστοδούλου, οι οποίοι κατάφεραν να διατηρήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Hellas Paper Bears κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 34-38 υπέρ τους. Οι The Boys συνέχισαν να βασίζονται στον Πατίκα Γεώργιο και τον Θάνο, οι οποίοι έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό, αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες απέναντι στην ισχυρή άμυνα του Χριστοδούλου. Ο Μπίλιος από την πλευρά των Hellas Paper Bears ανέβασε την απόδοσή του, σημειώνοντας κρίσιμους πόντους και καθοδηγώντας την ομάδα του με ηγετική παρουσία. Η ισορροπία των δυνάμεων παρέμεινε εμφανής, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν συνεχώς το προβάδισμα.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Hellas Paper Bears να συνεχίζουν με το προβάδισμα στο παρκέ, με τους Μπίλιο και Καζή να είναι ασταμάτητοι. Παρά τις προσπάθειες των παικτών των The Boys, οι Hellas Paper Bears διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Κατά τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ είχε ανέλθει σε 52-55 υπέρ των Hellas Paper Bears.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η κορύφωση του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα. Οι The Boys, ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ, έδειξαν απίστευτο πνεύμα αντιμετώπισης, καταφέρνοντας να ανατρέψουν την κατάσταση με εξαιρετικά σουτ και ασίστ. Τελικά, οι The Boys κατάφεραν να νικήσουν τους Hellas Paper Bears με σκορ 80-64 παίρνοντας με αυτό τον τρόπο την την δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γεώργιος Πατίκας ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Hellas Paper Bears είναι ο Γεώργιος Μπίλιος ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

The Boys: Θάνο 15(2), Μπουσνάκης 5(1), Οικονόμου 6, Παπαγεωργίου 3, ΠατίκαςΓ. 25(7), ΠατίκαςΔ., Σκαρλής 2, Σύρος 2, Τέντσος 8(2), Τσιάμης 4, Χαλάτσης 10

Hellas Paper Bears: Αναγνώστου, Γρίβας 2, Καζής 7, Μπέλλης 12(1), Μπίλιος 19(3), Παλιογιάννης, ΠολυχρονιάδηςΘ., ΠολυχρονιάδηςΧ 3(1), Χατζηλεμονιάς, Χριστοδούλου 11, Χύτας 10