82
Rising Suns 15 16 20 8 - 59 -
86ers 19 18 20 25 - 82 -

Η τέταρτη περίοδος έδωσε την νίκη στους 86ers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με αμφίρροπο παιχνίδι, αλλά οι 86ers κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 15-19. Οι παίκτες των 86ers, κυρίως οι Παπαδόπουλος και Καραγιάννης, έδειξαν την ικανότητά τους στο σκοράρισμα, ενώ οι Rising Suns προσπάθησαν να ανταποκριθούν κάτι που εν μέρη το κατάφεραν.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος του παιχνιδιού με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν όμορφες φάσεις. Οι 86ers με μπροστάρηδες τους Ρικούδη, Αναστασάκη και Καραγιάννη κατάφεραν να κερδίσουν και αυτή την περίοδο με επιμέρους σκορ 16-18.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι 86ers  συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο με σκορ 51-57. Οι Χατζηεμμανουήλ και Καρυπίδης των Rising Suns προσπάθησαν να διατηρήσουν την ομάδα τους στην διεκδίκηση της νίκης χάρης στα καλάθια τους, αλλά οι 86ers διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού για ακόμα μια φορά βάζοντας έτσι γερές βάσεις για την νίκη.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος του παιχνιδιού ήταν παράσταση για έναν ρόλο και ανήκε ολοκληρωτικά στους 86ers. Με επιμέρους σκορ 8-25 στην τελευταία περίοδο οι 86ers δεν άφησαν κανένα περιθώριο διεκδίκησης της νίκης από τους Rising Suns και έτσι έφτασαν σε ακόμα μια νίκη.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Δημητρίου Καραγιάννη ο οποίος πέτυχε Double Double με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Rising Suns είναι ο Χαράλαμπος Χατζηεμμανουήλ ο οποίος πέτυχε 26 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Rising Suns: Αναγνωστόπουλος 2, Καρυπίδης 21(4), Κατάκης 4, Κουτσιβίτης 2, Λαδόπουλος, Τζωρτζίου 4, Χατζηεμμανουήλ 26(3)

86ers: Αναστασάκης 16(3), Γερολυμάτος 6, Καραγιάννης 17(1), Καρακώστας, Κουτζιάμπασης, Μουτσέλης, Παπαδόπουλος 19(4), Πεχλιβάνης 2, Ρικούδης 22(2), Συμεωνίδης